Skyros
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Szporádok
Hozzászóló Üzenet
# 61
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#168258 Üzenet linkje2011-07-03 12:31:04  Re:

Verka írta:
szirom írta:
Aha Medi, készülök épp fürdeni itt Magazia beachen icon_lol.gif

Ááá, nem irigykedünk, kicsit sem. icon_lol.gif icon_lol.gif


Jól mondod, Verka, egy csöppet sem irigykedünk. Itthon kellemes hideg van, szuper eső esik és reggel olyan csodálatos köd volt, mint novemberben. Dehogyis cserélnénk mi ezt el holmi Magazia beach-re icon_smile.gif icon_smile.gif icon_smile.gif

# 62
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szirom
Törzstag
Törzstag
580 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#168273 Üzenet linkje2011-07-03 13:27:51 

Aranyosak vagytok icon_lol.gif Halljuk, hogy otthon milyen vacak az idő épp, úgyhogy sokkal jobb itt, az tény, emiatt is, meg úgy egyébként is icon_wink.gif Itt se volt egyébként az a nagyon jó idő a múlt héten, hétfőn jöttünk át, aznap este mindenki pulcsiban ült és kellett kérnünk takarókat a lepedők helyett. De nem volt vészes azért. Aztán nagyon erős szél lett, ami végül megfordult, és hét közepén már itt volt a kánikula, ami azóta is tart.

Ágni, teljesen érthető, hogy nem jutottál át. Sikerült mindent megoldanunk klasszul, idefelé Roviesben aludtunk egyet. Chroniában akartunk, de Rovies is nagyon tetszett, és mivel már este volt, nem mentünk tovább. Klassz kis apartmant találtunk a parton, és 70-ről le is alkudtam 50-re, úgyhogy épp megfelelt, a ház előtt meg volt egy jó kis étterem, mi ültünk a gyönyörű növények között, a fiúk pedig kavicsokat dobáltak a vízbe, míg vártunk a kajára.

Itt 40-et fizetünk, és nagyon klassz helyen vagyunk. Maga az apartman nem nagy szám, de a kertben van a tenger nagyjából icon_lol.gif A gyerekeknek is ideális és nekünk is, mert a kölykökkel ennél egyszerűbbet nem is tudok elképzelni. Van bolt is a közelben, a Chora meg olyan 10-15 perc mászás, de megéri icon_wink.gif Valamelyik nap borús volt, és akkor a sziget déli részét körbejártuk, láttunk lovakat is icon_wink.gif Érdekes különben, hogy egészen zöld minden, a jellemzően kopár részeken is, azt mondják, ilyenkorra már rég le szokott minden száradni, de most más volt a tavasz.

# 63
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#168300 Üzenet linkje2011-07-03 16:43:56  Válasz a #168273. hsz-ra Előzmény #168273

Örülök, hogy jól érzitek magatokat!
Biztos lesz mit mesélni - én már nagyon várom icon_smile.gif

Remek időt, langyost tengert, kellemes élményeket a hátralevő időre!

# 64
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Ágni
Aktív fórumos
Aktív fórumos
316 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#168348 Üzenet linkje2011-07-03 21:20:42  Válasz a #168273. hsz-ra Előzmény #168273

Örülök, hogy előttem is átszaladtatok és Roviesben aludtatok:) A házunkból látni a főutat messze, így lehet épp rátok néztem mikor elmentetek:) Igen, itt is kissé borús, viharos idő volt de nem sokat tartott és nappal azért győzött a napocska. Az idén különösen hűvös tavaszunk, nyárelőnk volt, itt nálunk is minden növény megkésett és zöldebbek, nagyobb levelűek mint máskor. Biztos nagyon klassz lehet ott ahol vagytok, érezzétek nagyon jól magatokat és aztán várjuk a beszámolót!
# 65
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szirom
Törzstag
Törzstag
580 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#169560 Üzenet linkje2011-07-13 14:59:28 

Mesélnem kellene most már a szigetről, de most nem lesz időm bő lére ereszteni. Elöljáróban annyit, hogy nem véletlenül maradtunk a tervezett egy hét helyett kettőt icon_lol.gif Nagyon barátságos, otthonos, rácsodálkozós maga a látvány is, az emberek pedig különösen aranyosak. Reggel ha mentem a boltba, mindenhonnan integettek, köszöngettek, kérdezték, hogy vannak a gyerekek, tetszik-e nekünk a strand, a sziget, és nemcsak a szállásadónk, hanem az utcában lakók is. Idős néni kisétált elénk a kapun, hogy megsimizze a kölykök buksiját. Mondjuk még a 3,5 évesem is megtanult görögül köszönni, és ezt mindenki értékeli, de összességében is elmondhatom, hogy lehet, hogy ez a turistának is szólt, de alapvetően érdeklődő, barátságos, sőt, kíváncsi emberekkel voltunk körülvéve, és ez kellemes, otthonos hangulatot teremtett. És hát nincs sok külföldi, főleg nem kocsival. A hajón rajtunk kívól egy francia és egy olasz kocsi volt külföldi, a helyszínen láttunk egy bolgárt, még egy franciát és egy hollandot. Ennyi. Repülővel angolok és hollandok jöttek, de nem sokan, vagy nem felénk laktak, leginkább görögök nyaralnak a szigeten. A szállásadónk is aranyos volt, kaptunk gyümölcsöt, sőt friss halat is, szavunk nem lehet icon_wink.gif Mondjuk hozzá kell tennem, hogy angolul elvétve beszélt csak valaki, németül egy nővel értettem szót, mondjuk az konstruktív megbeszélés volt, mert ő szerezte gyakorlatilag a szállásunkat. Muszáj volt nagyon hegyezni a fülünket, mert öntötték a görög szöveget, de olyan jól gesztikulálnak hozzá, hogy majdnem mindig megértettük a dolgokat, és hát jó pár szó azért ragadt ránk a sok-sok nyaralás során, és annak is úgy örültek, ha görögül válaszolt az ember. Meg ha a gyerek görögül kért szívószálat icon_lol.gif Meg kellene tanulni rendesen a nyelvet...
Körbejártuk a szigetet különben, a strandok közül nekünk Agios Fokas jött be a legjobban, ahol még szombaton is csak 6-7 autó volt lent, és fantasztikus taverna van egy szalmakalapos, 80 körüli nénikével. A víz olyan tiszta, hogy halakat fotóztunk fentről... Kyra Panagián is nagyon jó a víz a gyerekeknek, lassan mélyül és kristálytiszta, ami egyébként az egész szigetre jellemző. Megnéztük Pefkost is, Aspoust, Acherounest, Kalamitsát is, Nifiben viszont valszeg tényleg nem lehet lakni, mert hiába az a jó kis strand, lejáró nincs. Elautóztunk a déli részre is, erre éppen jó volt az egyetlen napsütés nélküli délelőtt icon_wink.gif

Most így elsőre ennyi, a Choráról még nem is írtam, no majd később, és keresek képeket is.

# 66
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#169590 Üzenet linkje2011-07-13 17:42:25  Válasz a #169560. hsz-ra Előzmény #169560

Szia szirom!

Szuper, hogy szuper volt!
És csupa jó hír az olyanoknak mint mi, azaz akik a nyugis, turistátlan helyet keresik. A görög nyelv megyeget már...
Majd ha lesz időd, akkor biztos lesz beszámoló is - én türelmes vagyok icon_wink.gif
Talán fotók is lesznek? icon_rolleyes.gif

Üdv,
Medi

# 67
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szirom
Törzstag
Törzstag
580 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#169669 Üzenet linkje2011-07-14 09:15:35  Válasz a #169590. hsz-ra Előzmény #169590

Szia Medi!

Nem tudom, hogy lesz-e beszámoló, ezt most egy eléggé pihenős nyaralás volt a nagy hajtás után. Olyan, hogy együtt a család végre, nem rohanunk sehová, mindenki annyit pihen, amennyi tetszik neki, nem volt eltervezve semmi, hogy most megnézünk ezt vagy azt, hanem akkor ültünk kocsiba, amikor épp eszünkbe jutott. Vagy a végén, amikor a keleti parton elég nagyok voltak a hullámok, és a gyerekeknek jobb a nyugodt víz a másik oldalon. Szóval lényeg a lényeg, hogy az egyik élmény valóban maga a sziget, a másik viszont maga a családunk, ami már nagyon magánszféra, és erről nem szívesen írok nyilvánosan. Úgyhogy lehet, hogy nem lesz beszámoló.

De képeket biztosan teszek majd. icon_wink.gif

# 68
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#169678 Üzenet linkje2011-07-14 10:47:44  Válasz a #169669. hsz-ra Előzmény #169669

Szia szirom!

OK, köszi, értem!
Akkor hát majd a képeket várom icon_smile.gif

Amennyiben jövőre ez a sziget lesz a cél (van még pár lehetőség a tarsolyban icon_smile.gif), akkor majd kérdezek Tőled.

Üdv,
Medi

# 69
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szirom
Törzstag
Törzstag
580 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#169973 Üzenet linkje2011-07-17 09:32:16 

Ígértem pár képet, megpróbálom teljesíteni.






# 70
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szirom
Törzstag
Törzstag
580 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#169974 Üzenet linkje2011-07-17 09:36:44 

Ez már a Chora:










# 71
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szirom
Törzstag
Törzstag
580 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#169977 Üzenet linkje2011-07-17 09:39:36 

Magazia:







Ez volt a kedvenc házam:




# 72
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szirom
Törzstag
Törzstag
580 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#169978 Üzenet linkje2011-07-17 09:42:07 


# 73
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Melus16
Törzstag
Törzstag
1763 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#169986 Üzenet linkje2011-07-17 12:22:11 

Szia Szirom!

Úgy látom, megtaláltátok az álom-nyaralásotok helyszínét icon_wink.gif
Az igazi görögös hangulat, már ennyi képből is jól látszik, tuti, hogy sikerült kipihennetek Magatokat.
Azért ennyi kép még nem elég, jöhet még néhány icon_lol.gif

# 74
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Exact
Aktív fórumos
Aktív fórumos
208 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#170746 Üzenet linkje2011-07-23 13:03:06 

Kicsit kopár, kicsit messze van...

De lehet megtaláltam a jövő évi nyaralásunk helyszínét?

A homokos partjai lenyűgözőek...

# 75
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Babar
Törzstag
Törzstag
594 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#170752 Üzenet linkje2011-07-23 14:04:27  Válasz a #169977. hsz-ra Előzmény #169977

Nagyon bájos kis sziget, nekem nagyon tetszik!

Köszönjük szirom!

Még kérünk képeket!!!!!


Üdv.:babar

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Szporádok
<   1 2 3 4 5 6   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu