Aegina
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : A Száróni-öböl szigetei
Hozzászóló Üzenet
# 31
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Firkamano
Törzstag
Törzstag
1840 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#118660 Üzenet linkje2009-10-02 12:15:56  Válasz a #118659. hsz-ra

AGISTRI sziget sokkal szebbnek tűnik mint Aegina icon_biggrin.gif
# 32
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Gabako
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#136105 Üzenet linkje2010-05-29 13:01:51 

Hali...volt vki ezen a szigeten mostanság? Végül is ez lett a befutó - bár nem ez volt az álom uticél -, és azért innen át lehet ugrani Hydrára, Salaminara meg Agistrire ismét...icon_smile.gif
# 33
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Babar
Törzstag
Törzstag
594 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#136131 Üzenet linkje2010-05-29 17:38:45  Válasz a #136105. hsz-ra Előzmény #136105

Szia Gabakó!

Szerintem te fogsz ezekről a szigetekről beszámolni nekünk, mi pedig már nagyon várjuk. Na meg a perfekt fotókat.
Amúgy mi lenne az az álom úticél, ha nem titkos?

Ügv.: Babar

# 34
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Gabako
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#136136 Üzenet linkje2010-05-29 18:29:03  Re:

babar írta:

Amúgy mi lenne az az álom úticél, ha nem titkos?
Ügv.: Babar


Már - nem tudom ismeritek-e - Tőzsér urat már ráizzítottam a témára..nála jobban senki nem fogja leírni..icon_smile.gif
mi az álom uticél? Hát MILOS...

# 35
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Gabako
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#150048 Üzenet linkje2010-08-24 19:55:23 

tegnap este hazaértünk...ez katasztrófa..miért nem lehet fél évig nyaralni???
# 36
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Gabako
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#150070 Üzenet linkje2010-08-24 21:15:36  Aegina Előzmény #150048

hátha vkit érdekel
Aegina. Miért is ez a sziget? Látványra, képekben nincs semmi különleges benne. És ez igaz. Nincs olyan lélegzetelállító partja, mint Corfunak, Rhodosnak, nincsenek hajóroncsai, mint Zakynthosnak, hegyi falvai, mint Krétának. Kicsiny sziget Athéntól 40 percre a „repülő delfinnel”. Épp ez a közelsége egyben a hátránya is. Tudtátok, h Aeginának van a legforgalmasabb kompkikötője Pireus után? Hogy Aegina volt Görögország első fővárosa? Szóval azért nem unalmas hely. Mi a hátránya? Pireus közelsége, így a többi sziget – Hydra, Spetses – elérhetetlensége. Előnye? Nincs külföldi túrizmus, nincsenek „inglis brekfesztek”, ír kocsmák, bömbölő dizsi reggelente. Van viszont helyi túrizmus, görög emberek, görög boltok, ételek és vendégszeretet. Pl: kocsibérlés: 9 napra béreltünk kocsit, előtte való este szóltak, h menjünk oda, hátha visszahozták az autót, akkor megkaphatjuk. A fickó kinnt várt a kikötőben, bennt mondták, h sajna nem hozták vissza az autót, de megoldják. Igaz nincs benne klíma – mi nem is kértünk -, de egy éjszakára jó lesz, ne kelljen már gyalog, taxival menni a szállásra. Másnap gondoltuk jó lenne, ha lenne utolsó nap is, h a pakkokkal ne kelljen kicihelődni gyalog. Megkérdeztük...persze semmi gond, elég másnap 10 után vissza vinni. Kaptunk 2 éjszakát...ingyen. Szállás: bácsi aranyos, kedves..igazi görög. A klíma ingyen, benne a szoba árában...mikor kiürült a nagyobb lakás, mondta költözzünk fel, ott jobban elférünk 2 gyerekkel...na ott minden szobában volt klíma.és szintén ingyen. Bácsi fogott a fiamnak kabócát megmutatni, a fia az általa kifogott tengeri csillagot adta neki, ő a saját tyúktojásaiból adott, valamint szedett vagy egy jó kiló mandulát. Szóval a „nincs ott túrizmus” csak előnnyel járt. Ott még nem a pénz az úr, hanem a kedvesség. Igaz, Hydra kimaradt – ez fáj is -, de végül is nem bánjuk.
Pár szót a szigetről is: Aegina város egy kis tündéri város, meg nem mondanám, h az egykori Görög fővárosban sétálok. Annyira tipikus és görög...és ez nagyon jó értelemben. Mindenhol pisztáciát – a sziget fő terményét – árulnak. Vettünk is egy mézeset kipróbálni.. Tengerparti – 1 - 2 méterre a parttól – tavernák, sztem átlagos árakkal. 5-7 eur egy Mussaka, 2 eur egy Gyros, 7 egy Kleftiko (ISTENI!!!). A benzin...na az horror: 1.6 EUR!! Még szerencse, h max 200 kilómétert autóztunk.
Észak felé a tengerpart aranyos, kis öblökkel tarkítotott. A következő település Souvala. Egy tündéri kis halászfalu a maga bájával, szintén túristamentesen. Mesagros felé található a Temple of Aphais, ami nagyon szép rom, gyönyörű kilátással. Másik nagyobb város Agia Marina. Itt láttunk egyedül túristákat, ez a város erre épült, gyönyörű, homokos tengerparttal. Lennt délen van Perdika, egy nem túl különleges falu, onnan lehet kijutni Moni szigetére. Ahova nem érdemes elmenni...a „reklám” szerint van ott páva, kecske sőt még szarvas is..ez a marketing. Egy öble van csak, ami gyönyörű, de zsúfolt is emiatt. Nem egy nagy durranás. Perdika felett van Sfendouri település, ahonnan a kilátás..az valami lélegzetelállító!! Az egész szigetet belátni. Hihetetlen szép. És úgy nagyjából ennyi is. Van még pár falucska beljebb, de azok pár házból állnak, nincs semmi látni való ott.
Perdika és Aegina közt van Faros, ami semmiről nem híres, csak egy piciny „water parkról”, ahol van 3 csúszda és medence. Mind2 fiam imádta...icon_smile.gif
Két szigetre tettünk kirándulást: Porosra és Agistrire. Poroson csak a várost jártuk be, és meg kell mondjam, h Vojandi után pozitív csalódás volt. Gyönyörű szép, eszméletlen kilátással a templomból és mi sehol nem éreztük volna, h kinéznek, pedig izzadtan, fürdőgatyában ettünk. Mindenhol mosolyogva, szeretettel fogadtak. Igaz kicsit „elitebb” szigetnek tűnik, de barátságban megfér ott a gazdag és „szegény” túrista is. Csak ajánlani tudom.
Na és Agistri. SZERELEM első látásra. 14 éve voltam ott, és rengeteget változott. De nem úgy, mint Korfu. Előnyére!! Szépen kiépített tengerparti sétány, nem hatalmas, max 2-3 emeletes hotelek, apartmanok. 4 falu van ott. Skala a „főváros”, 1.5 kilóméterre Megalochori vagy Milos, Metoxi és Limenaria.
Skala a fehér templomáról híres, ami az odaérkező túristát fogadja, majd a városka bája, a szép tavernák, a gyönyörű sétány, a homokos tengerpart. Milos szintén egy kicsinyke település, oda érkeznek a szárnyas hajók. Hangulatos, kissé vadabb tengerpartja. Magával ragadó. Felmenve Matoxiba olyan kilátás fogad, h az ember lába a földbe gyökeredzik és levegő után kapkod. Legvadabb elképzelésemben sem gondoltam volna, h ilyen gyönyörű. Limenaria jelentéktelek falucska, de onnan vezet az út Apollonia nevú tengerpartra, mi Agistri másik gyöngyszeme. Sziklás, kicsit vad, de a színek! Eszméletlen szép.
Szóval mindösszesen nagyon jó választás volt Aegina. Azoknak ajánlom, akik könnyen, olcsón elérhető helyet keresnek, és akik unják az angol hadsereget és nyugalomra vágynak. Itt megkapják

képek még nincsek készen, amint meglesznek és érdekel benneteket, akkor elérhetővé teszem őket.

# 37
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#150074 Üzenet linkje2010-08-24 21:32:04  Válasz a #150070. hsz-ra Előzmény #150070

Szia Gabako!

Üdv itthon!

Köszi a beszámolót, engem pl. nagyon érdekelt! Örülök, hogy tetszett a sziget és ilyen jókat írtál róla! Sejtettem, hogy így lesz, nemrégen hallottam valaki mástól, aki jól ismeri Görögországot, egy-két dolgot erről a helyről, és már akkor arra gondoltam, hogy biztos szép nyaralásotok lesz. icon_smile.gif

Természetesen a képekre is borzasztó kíváncsi vagyok! icon_smile.gif

# 38
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Josza2
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1775 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#150090 Üzenet linkje2010-08-25 08:06:13  Válasz a #150070. hsz-ra Előzmény #150070

Kedves Gabako!
Nagyon köszönöm hiánypótló beszámoldat. Néhány éve, első peloponesosi utunk alkalmából szerettünk volna Aiginára és Agistrie átmenni Methanából, de nem tudván a hajó menetrendet éppen láttuk a 10 órási hajónak a farát, a következő pedig 14 órakor indult volna és ezért lemondtunk róla, hogy átmenjünk, mert nem lett volna értelme pár órára átmenni. Nem mondtunk le a két szigetről, de egy jobban előkészített időpontban fogunk átmenni és nem csak egy napra, hála beszámolódnak. Onnan Methanából mentünk tovább Pororsra, ami már akkor nagyon tetszett nekünk, annyira, hogy oda idén is ellátogattunk. Minekünk sem találkozott a véleményünk és benyomásaink Andiéval, igaz ők részletesen bejárták a szigetet és jóval több időt töltöttek ott. Mi is csak a fővárost jártuk be mindkét alkalommal. Számunkra lenyűgöző volt és rendkívül bájosnak találtuk magát a fővárost is lakóival együtt. Nekünk egyébként Methana is tetszett ellentétben Andival és fürödtünk is a csodás gyógyvízben. Persze nem előírás, hogy ugyanaz egyformán tetsszen, hiszen mi sem vagyunk egyformák és mindenkinek mások az igényei egy hellyel kapcsolatban.
Üdv: Josza

Methana:






# 39
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#150093 Üzenet linkje2010-08-25 10:05:06  Válasz a #150070. hsz-ra Előzmény #150070

Szia Gabako!
Tavaly én már átugrottam egy napra Aeginára, idén visszatérek többre, és Agistrivel kapcsolatban volt kérdésem a vonatkozó topicban, megtennéd, hogy megnézed, hátha tudsz segíteni?
KÖszönöm.

# 40
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Gabako
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#150139 Üzenet linkje2010-08-25 18:27:13  Válasz a #150090. hsz-ra Előzmény #150090

hú,mi Methana-t csak futólag láttuk a hajóról, de akkora és annyi medúza úszott a vízben, h ilyent még soha nem láttam. Hatalmas bana medúzák..nem tudom veszélyesek-e, de meghökkentő volt. Mi Agistrire tuti visszamegyünk - lakni icon_razz.gif - de Aegina is megérne még egy "misét". Nekem ami ott a legjobban tetszett, h nincs igazán külföldi túrizmus...olyan kevés hely van ilyen, h ez már megérte.
# 41
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Gabako
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#150141 Üzenet linkje2010-08-25 18:30:34  Válasz a #150093. hsz-ra Előzmény #150093

Hali,
írtam, bár nem hiszem, h túl sokat segítettem icon_cry.gif

# 42
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#150145 Üzenet linkje2010-08-25 18:43:00  Válasz a #150141. hsz-ra Előzmény #150141

De, segítettél! icon_biggrin.gif És örülök, hogy nem csak engem húz valami erre a vidékre (is).
# 43
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kokszi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
332 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#150170 Üzenet linkje2010-08-25 20:03:33 

Szia gabako !
Nagyon élvezhetővolt ez a rövid kis beszámoló. Szinte láttam magam előtt mindent,annyira jól írtál. Látszik ,hogy nagyon megérintettek ezek a szigetek. Miloson nem sok ilyen jellegű értékben lesz részed ,ha beváltod az álmodat.

# 44
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Gabako
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#150185 Üzenet linkje2010-08-25 21:50:47  Válasz a #150170. hsz-ra Előzmény #150170

nem a szépsége érintett meg feltétlen...hanem a légkör, ami ott fogadott..a kedvesség, az emberek életszeretete...a mosolyuk..
nem hiszem, h Milos szigete csalódást okozna..annyi szépet olvastam róla icon_wink.gif

# 45
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Babar
Törzstag
Törzstag
594 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#150224 Üzenet linkje2010-08-26 10:30:07  Válasz a #150185. hsz-ra Előzmény #150185

Szia Gabakó!!!

Akkor nagyon jól sikerült a nyaralásotok!!!! Gyönyörű élményben lehetett részetek!!!
Viszont Milosban sem fogsz csalódni, az valóban egy "álomsziget"!!!!

Babar

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : A Száróni-öböl szigetei
<   1 2 3 4   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu