Egyéb utazásaink
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Világjáró
Hozzászóló Üzenet
# 1321
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#162660 Üzenet linkje2011-05-19 22:13:58 

Trebinje-n egyszer Montenegróba menet átutaztunk, de megállni nem volt idő. Most Dubrovnikból ruccantunk át, s útközben megnéztünk néhány kis kolostort is.
















# 1322
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#162761 Üzenet linkje2011-05-20 21:06:21 

Aki Bosznia-Hercegovinába megy, vagy átutazik rajta, nagy valószínűséggel útba ejti a Neretva csodálatos völgyét. Jablanica-nál az út mellett fenn a hegyen egymást érik a jobbnál-jobb vendéglők. Hihetetlen mennyi vendég fordul meg itt naponta, a buszok is egymást érik.
Víz-hajtotta kerék forgatja a nyársakat, melyeken – van ahol egyszerre akár hat - birka sül.









Elkészültek a képek, akit érdekel, itt megnézheti: Bosznia-Hercegovina + Dalmácia

# 1323
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#162799 Üzenet linkje2011-05-21 16:41:47 

h.apci írta:
...Elkészültek a képek, akit érdekel, itt megnézheti: Bosznia-Hercegovina + Dalmácia

...mondom én, de sajnos az oldal mostanában gyakran gyengélkedik; legyünk türelmesek, mert mi mást is tehetnénk... icon_rolleyes.gif

# 1324
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Miskolciutas
Törzstag
Törzstag
1313 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#162877 Üzenet linkje2011-05-22 13:23:55 

Szia!
Már nézzük,de sok idő kell hozzá!!!

# 1325
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#162879 Üzenet linkje2011-05-22 13:47:29 

Miskolciutas írta:
Szia!
Már nézzük,de sok idő kell hozzá!!!

icon_eek.gif icon_confused.gif Engedj meg egy kis OFF-ot... icon_redface.gif Volt egy öreg barátom, akivel néha Trabanttal mentünk a horgásztanyára, s a csupa hepe-hupás úton ment mint a meszes, szegény Trabi csak úgy pattogott az úton. icon_rolleyes.gif Amikor szóvá tettem, mondta, hogy azért megy ilyen veszetten, mert így a Trabi legalább minden második gödröt egyszerűen átugrik... icon_lol.gif Ugorj Te is néha! icon_idea.gif

# 1326
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#166075 Üzenet linkje2011-06-18 11:36:31 

Gyönyörű képek - helyek - jó kedvcsináló. Annyi helyre kellene még utazni!

Mi is megjöttünk Szlovéniából, és nagyon tetszett.

Pár kép tőlem is ízelítőnek:

Bohinj-tó


Kék vízű folyók, Soca (Socsa)




Jasna-tó


Pericni-vízesés


A Hét tó egyike


Bled-tó


Piran


Temészet alkotta fürdőmedence a Soca folyón


Vintgar-szurdok

# 1327
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#166076 Üzenet linkje2011-06-18 11:41:07 

Bocsánat, rossz topikba tettem a hozzászólást, majd az illetékes törli, beteszem a szlovéniásba is.
# 1328
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Alisha22
Aktív fórumos
Aktív fórumos
130 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#166079 Üzenet linkje2011-06-18 11:59:56 

Csodálatos képek!!!
# 1329
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Feripapu
Aktív fórumos
Aktív fórumos
89 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#166091 Üzenet linkje2011-06-18 13:44:01 

vojandi írta:
...majd az illetékes törli...

icon_eek.gif Na persze... icon_rolleyes.gif Túl szép lenne; le vagy kicsit maradva... icon_cool.gif

# 1330
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Vikso
Aktív fórumos
Aktív fórumos
482 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#166104 Üzenet linkje2011-06-18 14:52:59 

Istenem, mennyire utálom ezt az adok- kapok stilust. icon_evil.gif
# 1331
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#175635 Üzenet linkje2011-09-14 20:10:38 

Olvasgatom itt néha az utazók határátlépési történeteit Görögországba utazva és vissza. Na majd én most vezércsellel oldom meg a határátlépést, gondoltam, amikor összeállítottam kissé talán szokatlan útitervünket; a Vaskapu-szorosban a Duna mentén Bulgáriába, Vidinbe, majd tovább hegyen-völgyön át (persze kitérőkkel) Görögországba. Negotin után Bregovonál a határátkelőn szinte a madár sem jár, így várakozási időt be sem terveztem. Kényelmesen kibámészkodtuk magunkat A Vaskapu-szorosban, s délután 6-7 óra körül értünk a határra, ahonnan szálláshelyünk Vidinben már csak egy ugrás. (A Vaskapu-szoros nem elírás, ez a neve, csak mi általában nem így emlegetjük. A szoros tulajdonképpen egy több szakaszból álló, összesen 134 kilométer hosszú rendszer: Galambóci szurdok, Gospodin Vir szurdoka, Nagy és Kis Kazán-szoros, Sip-szurdok).

Nos, a határ szerb oldalára érve teljes csend és nyugalom fogadott, na meg egy meglehetősen lepusztult határátkelő épület. Megzavart, hogy a kijelölt sávon nincs útlevélkezelő fülke csak a mellette lévőn (üresen), de az a sáv tartósan le volt zárva. Volt viszont a kezelő-bódék előtt kb. 20 m-rel volt egy stop-tábla, ahol már két kerékpáros várakozott türelmesen; odaálltam én is. Beállt mögém egy autó, de kissé távolabb, így gondoltam, jó helyen állok. Sokáig nem történt semmi, majd jövés-menés kezdődött a főépületnél. Nevetgélt, kávézgatott, beszélgetett a személyzet, más semmi. A mögöttem lévő autó később elindult és átment a befelé jövő sávba; odamentek hozzá (mást nem láttam), sorompó fel és átengedték, majd sorompó le. Nosza; tolatás, át a másik sávba, köszönés, vigyor… Mutatták, hogy nem-nem, a másik sáv (ahonnan jöttem) az a jó. Égés, tolatás, vissza a korábbi helyemre, ahol a kerékpárosok szépen nyugodtan vártak… kb. még 20 percet, akkor jött végre a szerv és beült a használaton kívüli sáv melletti kezelőfülkébe, aztán semmi, de a kerékpárosok már feszülten figyeltek. Pár perc múlva megjelent egy kéz a kisablakban és intett, a kerékpárosok meg elindultak. Kiszálltam, odamentem, sorra kerülve átadtam az útleveleket, kinézett a 20 m-re lévő kocsira, szó nélküli számítógépes kontroll, sorompó fel, intés; mehetünk. Nem tudom, ki mire tippel, szerintem műszakváltás lehetett abban a röpke 45 percben. A lelki állapotunkat inkább nem részletezem. icon_rolleyes.gif

Ezek után a mini – két sávos - bolgár határátkelő kész felüdülés, tisztaság, rend, újszerű épületek, mosolygó útlevélkezelő hölgy, ráadásul beszél németül. Egy perc a kontroll, s már mehetnék is, de nekem kérdéseim vannak; készségesen válaszol. icon_razz.gif Hol parkolhatok (miután nem láttam erre alkalmas helyet), amíg megveszem a kötelező úthasználati matricát (a bódéját már láttam), és van-e pénzváltó, kellene valamennyit váltanom. Természetesen van, s itt parkolhatok addig, ahol állok a kezelőfülke előtt (lezárva az egyetlen sávot). Rákérdeztem újra, mert azt hittem, rosszul értem. Itt, itt, mondja. És ha jön valaki, aki belépne? Majd beengedi a szembeforgalmi sávban… icon_eek.gif Megyek matricáért; a bódéban senki. Vissza, s kérdem, hol van, nyitva van-e? Persze, persze, várjak, s elszaladt valahova (az átkelőn meg senki). Hozta magával a matricást. Igen, de előbb váltani kellene, a pénzváltó meg elment vacsorázni, de már rátelefonáltak. Matrica van Euróért is; hurrá, legalább ez megvan. Mondja a matricás kicsit később, ahogy ott várok a pénzváltóra, hogy ne váltsak itt sokat, mert rossz az árfolyam. Negyedóra múlva előkerül a pénzváltó is, addig a szerény forgalom megy a szembe-sávban. Nem tudtam már, hogy káromkodjak, vagy inkább nevessek; időközben koromsötét lett… icon_confused.gif icon_biggrin.gif







További képek (feltöltés alatt): https://bg-gr.h-apci.fotoalbum.hu

# 1332
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#176348 Üzenet linkje2011-10-07 17:14:40 

Soha nem lehet tudni alapon írom ezt ide; hátha van valakinek valami konkrét ötlete, javaslata, amit előre is köszönök!

Amikor 2009-ben Finnországban jártunk, egy véletlen folytán sikerült nagyon kedvező feltételekkel egy kis tóparti házat bérelnünk. Bázisnak szántuk a kiruccanásainkhoz (annak nagyon bevált), miután az egyéb szálláslehetőségek elég húzósak, de ha már… akkor vittünk egy kevéske horgászcuccot is. Szerintem pár óra alatt kifogtuk a tóban lévő összes kishalat, aztán már csak rák akadt a horogra (miután magában szaporátlan, szedtünk hozzá gombát)…











A hely romantikája miatt azóta is keresek hasonló helyet bárhol, ahonnan azért kirándulásokkal számos látnivaló is elérhető, s halat is lehet fogni. Eddig elsősorban a Mazuri-tavak környékét erőltettem, de bármi más is szóba jöhetne Bulgáriától Svédországig. Óriási a kínálat, de sajnos ami minden szempontból megfelelő lenne, az általában túl nagy (6-8 férőhelyes), s emiatt természetesen drága is.

# 1333
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#177276 Üzenet linkje2011-11-22 13:21:01  Válasz a #176348. hsz-ra Előzmény #176348

Elnézést, ha néha megkérdezem: Senkinek semmi javaslata? icon_confused.gif
# 1334
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Babar
Törzstag
Törzstag
594 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#177288 Üzenet linkje2011-11-23 15:12:15  Válasz a #177276. hsz-ra Előzmény #177276

Javaslom, továbbra is tegyél fel ilyen szép fotókat, hogy gyönyörködhessünk bennük!

Köszönjük!

Üdv.: babar

# 1335
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#177291 Üzenet linkje2011-11-23 16:47:55  Válasz a #177288. hsz-ra Előzmény #177288

Ha-ha-ha… nagyon vicces… icon_rolleyes.gif icon_lol.gif

Éppen ma kaptam egy e-mailt, hogy pl. egy régimódi egyszerű kis faház (nem is a legszebb helyen) 32€/nap bérleti díjnál kezdődik: http://www.mazury.com.pl/local/woznalis/index.htm#AGROTOURISTIK icon_eek.gif

Ennyiért szuper 50-70 m²–es összkomfortos lakást kapok Németországban.

Nem adom fel, előbb-utóbb hátha összejön valami, s akkor lesznek szép képek is. icon_wink.gif icon_razz.gif

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Világjáró
<   1 2 3 ... 88 89 90 ... 94 95 96   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu