Olaszország
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Világjáró
Hozzászóló Üzenet
# 241
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Miskolciutas
Törzstag
Törzstag
1313 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#156003 Üzenet linkje2011-02-07 09:27:02 

fefe,privit küldtem!
# 242
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szirom
Törzstag
Törzstag
580 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#156006 Üzenet linkje2011-02-07 09:49:40  Válasz a #155885. hsz-ra Előzmény #155885

Halaszer!

Ha minden igaz, mi ebben laktunk 1992-ben icon_lol.gif

http://www.campingsanteodoro.com/en/

Nem esküszöm meg rá, de szerintem ez volt. Volt San Teodoróban más kemping is, sőt, először egy kisebb, nagyon hangulatosban laktunk, ami tele volt búvárokkal, de onnan kiköltöztünk, mert félelmetes volt éjszaka a rengeteg búvárruha kiakasztgatva icon_lol.gif Most ez talán röhejesnek tűnik, de két kiscsaj a kis sátrában, a búvárruhák árnyékában, a ruhákat a szél is mozgatta,naszóval 2 éjszaka után kerestünk nyugisabb helyet icon_lol.gif

# 243
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Halaszer
Aktív fórumos
Aktív fórumos
196 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#156011 Üzenet linkje2011-02-07 12:51:17  Válasz a #156006. hsz-ra Előzmény #156006

Köszi, Szirom, ezt még nem néztem. Egy német honlapon fent van mind (?), és utazók véleményeit is lehet olvasni, haladok sorban icon_smile.gif

Esetleg beszámolód nincs véletlenül? Meg fotóid? icon_cool.gif

# 244
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szirom
Törzstag
Törzstag
580 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#156014 Üzenet linkje2011-02-07 14:22:42  Válasz a #156011. hsz-ra Előzmény #156011

Halaszer, 92-ben voltunk ott icon_lol.gif Beszámolóm még véletlenül sincs, fotók is csak néhány, akkor még papírképek készültek, és nem is csak Szardínián voltunk. Igazából úgy kerültünk oda, hogy a barátnőmmel 89-ben beleszerettük Go-ba, 90-ben és 91-ben visszamentünk, de 92-ben nemigen lehetett a délszlév háború miatt. Már 91-ben is lőttek, mikor mentünk lefelé, üres is volt majdnem a vonat, de a fene gondolta volna, hogy ebből ennyire komoly dolog lesz.
Szóval 92-ben kényszerből mentünk tulajdonképen Olaszországba, Volán-bussza Rómáig, vissza pedig Jesolóból valamelyik magyar iroda buszával. Ott kicsit vonatoztunk, kicsit stoppoltunk, és valami 100 dollár készpénzem volt mindehhez (gyönyörűen lefogytunk, mire hazaértünk icon_lol.gif ). Ráadásul Olaszországban először nem mertünk vadkempingezni, meg strandokon aludni, mint Go-ban, mert egyáltalán nem tűnt annyira biztonságosnak és valszeg nem is volt az. Naszóval először Rómában mászkáltunk, megnéztünk egy halom mindent, egyik reggelre pedig ronggyá áztunk, mert a sátorból kiöntött minket egy zivatar. Előző este Jacko-koncert volt Rómában és a kemping közel volt a stadionhoz, simán a sátor előtt ülve hallgattuk. De nekem nagy csalódás volt összességében Olaszország, mert vártam azt a fantasztikus érzést, ami Go-ba érkezéskor azonnal előjön, de ott nem. A barátnőm ugyanígy volt vele. Aztán lementünk Nápolyba, pontosabban Pompeibe, ott egy klassz kis családi kempingben laktunk, és mellettünk egy görög család sátorozott, esett az eső és a pasi sóhajtozott, hogy miért nem maradtak ők otthon és rá akart minket beszélni, hogy azonnal hajózzunk át Go-ba icon_lol.gif Pompeiben ráadásul a múzeum zrva volt, kizárólag az ásatási területen lehetett sétálni. És nem sikerült belógnunk sem, és elég drága volt. Ráaádul Pompeiben amikor az utcán sétálva egy bácsika rácsapott a fenekemre, mint mondjuk Isztambulban, az volt a végpont, ja, meg amikor ültem a metrón és mind a két zsebemben, baloldalon és jobboldalon is matatott egy-egy kéz. Szóval nem volt jó az egész. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy Olaszország nem jó hely, csak annyit, hogy 1992-ben, két, kevés pénzzel, kísérő nélkül utazó lánynak nem volt ideális. Görögországban ezzel szemben ez simán működött, ott mindig baromi jól és biztonságban éreztük magunkat.
Na és akkor találtuk ki, hogy menjünk át Szardíniára, mert egy sziget csak jó lehet. És tényleg egészen mások voltak az emberek, valahol az olaszok és a görögök között voltak, szóval jó döntés volt, csak a hajójegy elvitte a maradék pénzünket is. Úgyhogy az utolsó napokban végül mégiscsak a tengerparton aludtunk, San Teodoróban, a homokdűnéknél. és hideg volt, erre marhára emlékszem, éjszakára eléggé lehűlt. Voltunk egy másik kempingben is, az nem település közelében volt, még gondolkodom, merre lehetett. Igazából gyönyörű strandokon voltunk stoppal, fehér homok, türkiz víz, de ezeken a strandokon semmi, de semmi nem volt a homokon és a vízen kívül, meg esetleg egy üvegtigris-szerű büfén kívül. Ahol egy szendvics akkor, na ezt nem felejtem el, 1200 Ft-nak megfelelő összegbe került. Haha icon_lol.gif És elég előkelő fürdőruhákban nyomultak sokan, és ami szintén emlékezetes, egy 8-10 éves forma kisfiú lepakoltatta a szegény fekete bizsuárus minden cuccát, vagy fél órát szivatta, és utána egy laza mozdulattal elbocsájtotta, hogy mégse vesz semmit. Mint egy kis herceg. Na, és akkor az apa visszahívta az árust és vetetett a gyerekkel valamit, talán egy sapkát, ha jól emlékszem. Ilyen megalázó jelenetett közelről még sosem láttam.
Megnézem, milyen képet lehetne esetleg befotózni valahogy.

# 245
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Halaszer
Aktív fórumos
Aktív fórumos
196 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#156031 Üzenet linkje2011-02-07 18:43:32  Válasz a #156014. hsz-ra Előzmény #156014

Jó kis összefoglalót írtál, áthatva görög-szeretettel icon_smile.gif

'92 óta azért sokat változhatott Olaszország, anyósomék megszállott Oo rajongók, minden évben oda utaznak, és csak oda, és mindig sok szépet-jót mesélnek. Hát kíváncsi leszek, bár sajna nem lesz sok időnk. Augusztusban lenne több időnk, akkor meg nem szívesen mennék. De ízelítőnek jó lesz, hogy tudjam, érdemes-e (nekünk) hosszabb időt ebben az országban nyaralással eltölteni.

# 246
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Fefe11
Aktív fórumos
Aktív fórumos
132 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#156125 Üzenet linkje2011-02-09 13:35:51 

Miskolciutas írta:
fefe,privit küldtem!


Köszi, olvastam.

# 247
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Fefe11
Aktív fórumos
Aktív fórumos
132 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#177658 Üzenet linkje2011-12-20 14:09:34 

Kedves Fórumosok!

2012 nyaralását a francia tengerpartra terveztem, de mivel az apartman árak duplája az olaszországinak, így olaszország francia határ közeli tengerpartján gondolkodom. Tud ebben segíteni valaki? Milyen árak vannak (apartman és egyéb)?
Apartman elérhetőségekben.

Köszi.

# 248
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Appela
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
17 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#177805 Üzenet linkje2011-12-29 12:52:58  Válasz a #177658. hsz-ra Előzmény #177658

Én is oda, pontosabban a Ligur-tengerpartra tervezem évek óta a nyaralásunkat, de mindig a drágaság tartott vissza. A jövő évre is már néztem árakat, hát nem lettek olcsóbbak. A Neckermannál a legolcsóbb 3 személyes apartman, amit aug. végére találtam 126000 Ft/hét. Ha esetleg valaki tud ennél jóval olcsóbbat, akkor örülnék én is a segítségnek.
# 249
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ettika
Aktív fórumos
Aktív fórumos
467 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#178521 Üzenet linkje2012-01-18 19:29:39 

Sziasztok,
Riminibe megyünk szeptemberben ha valaki tud bármi infót olaszországról azt megköszönném. icon_smile.gif

# 250
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Appela
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
17 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#178738 Üzenet linkje2012-01-25 10:30:26  Válasz a #178521. hsz-ra Előzmény #178521

Szia, mi Riminiben már voltunk kétszer, nagy, nyüzsgő, forgalmas üdülőhely, a partja a szokásos olasz, széles, hosszú, homokos, de szinte alig van szabad strand. Mindenhol fizetni kell a strandon. Sok a szórakozási lehetőség aktív éjszakai élete van. Riminiből el kell menni San Marino-ba, nincs messze és gyönyörű. Gradara is klassz a középkori várával. Riminiben van delfin show, életem egyik legmeghatóbb élménye volt, amikor kiválasztottak a közönségből és én gumicsónakázhattam a delfinekkel. üdv.
# 251
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Busaianiko
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1740 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#179384 Üzenet linkje2012-02-12 22:23:58 

Sziasztok, mi a Grand Tours sperlongai útjára megyünk június elején. Volt már valaki esetleg ott, hogy mennyire rohanós, mennyire hosszú az odaút, egyáltalán pár szót róla valaki!? Nagyon köszönöm.
# 252
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ettika
Aktív fórumos
Aktív fórumos
467 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#179951 Üzenet linkje2012-02-24 19:12:47 

Szia Appela,
köszi az infót, delfin show-ra megyünk, bár nem azt néztük ami Riminiben van, mert végül Cattolica-ban kaptunk szállás. San Marino is tervben van.
Autó bérlésről esetleg info? mert a fiúk szeretnének Ferrari múzeumba menni és mivel repcsivel megyünk kell az autó icon_smile.gif

# 253
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Miskolciutas
Törzstag
Törzstag
1313 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#179954 Üzenet linkje2012-02-24 19:33:38 

Anikó!

Szeptemberben volt Sperlongán egy barátosném ezzel az úttal,nagyon meg volt elégedve.A rohanósság rá volt bizva,nem minden programra fizettek be,mert hát az ugy elég sok és sokba lett volna,igy válogatott...ha gondolod,konkrétan rákérdezek dolgokra...

# 254
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Busaianiko
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1740 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#180502 Üzenet linkje2012-03-04 14:19:08  Válasz a #179954. hsz-ra Előzmény #179954

Szia, bocsi egy ideig nem néztem ide, hogy írt-e valaki. Igen szeretném, ha megtennéd, hogy rákérdeznél hol laktak, van-e esetleg fotói valahová feltölve? Minden érdekel!
Mi most busszal megyünk, úgyhogy a programok benne vannak az árban. Mi szeretnénk mindenhová eljutni, bár majd eldől, hogy bírom-e a tempót?!
Köszi előre is.

# 255
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Albert
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
44 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#180520 Üzenet linkje2012-03-04 18:00:12  Válasz a #179384. hsz-ra Előzmény #179384

Szia Anikó !
Mi tavaly voltunk ezen az úton a Grand Tours-al. Az út maga semmivel sem fárasztóbb mint egy dél Görögországi utazás, főleg,hogy egy csodálatos Firenzei városnézés kárpótolja az embert. A szállás tágas, jól felszerelt konyhával,előkertel,medence teniszpálya,pingpongozás,étterem valamint ingyenes kisbusz járat a partra és vissza. A programok minden másnap vannak és aki a történelmet is szereti az a tanár úr idegenvezetésével tényleg elég szép szeletét tudja megismerni az ókori és a jelen közép-olaszországnak. Rengeteg szép hely szerepel a programok közt amit ha kihagy az ember örökre bánni fogja. Romai városnézés, Sorrento-félsziget,Nápoly városnézés,Vezúv megmászása,Pompei romjai,Kapri szigete ugyan melyiket lehet ezek közül kihagyni. Az út összességébe véve felejthetetlen élmény.
Ha valami külön is érdekel szívesen válaszolok.

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Világjáró
<   1 2 3 ... 16 17 18 19 20   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu