Autóval Görögországba
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Autóval Görögországba
Hozzászóló Üzenet
# 91
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Hadnagy

Aktív fórumos
Aktív fórumos
144 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1692 Üzenet linkje2005-09-08 13:42:09  ..

Nekem még nem volt szerencsém élõben látni.
Azt tudom, hogy mielõtt megépült, komp kötötte össze a két várost. icon_cool.gif

# 92
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox

Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1693 Üzenet linkje2005-09-08 13:43:58 

Továbbra is lehet menni komppal is, az olcsób és lassabb.
# 93
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi

Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1694 Üzenet linkje2005-09-08 13:55:46 

Sziasztok!

Köszi a választ. Így már tudom, hogy hol kell keresni. Mikor én jártam arra akkor még nem létezett, ha csak tavaly adták át. Valószínû ezért nem tudtam hová tenni. Nagyon jól néz ki.
Üdv.:

# 94
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox

Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1695 Üzenet linkje2005-09-08 14:00:33 

Pár éve elkezdték építeni, 2002-ben már álltrak a híd lábai. Én ekkor figyeltem fel rá, és hogy milyen hasznos is lesz, ha elkészül.
Miven én elég sokat szoktam autózni egész Görögországban, amikor ott vagyok, kifejezetten örülök ennek a hídnak (gondolom, nem vagyok ezzel egyedül) icon_wink.gif

# 95
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi

Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1700 Üzenet linkje2005-09-08 14:22:50 

Én 1997-ben és 2000-ben jártam Peloponnészoszon, így nem csoda, ha nem láttam semmit belõle, és nem is hallottam akkor róla. Tényleg hasznos, mert sokkal gyorsabb, és egyszerûbb átkelést biztosít mint a komp.
# 96
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox

Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1810 Üzenet linkje2005-09-13 15:29:23 

Azt hallottam most, hogy Macedóniában az útdíj fizetésekor elõszeretettel kérnek 5 eorót a kiírt 2 euró helyett... Ugyhogy ezt is be kell kalkulálni plusz költségenek, meg az "elküldhetetlen" ablakmosókat is...
# 97
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Krozsa

Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
6 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#1823 Üzenet linkje2005-09-14 06:58:29 

Nekünk nem volt denárunk, az elsõ kapunál 2vagy 3 eurót kellett fizetni, és a kapu utáni elsõ kúton váltottunk 8 euro=500 denár! A maradék denárt elfagyiztuk az utolsó kúton hazafelé!
# 98
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kriszta35

Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1383 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1828 Üzenet linkje2005-09-14 12:02:10 

Szia Krozsa!


Tudom ismét piszkállak ezzel a dologgal, és ne haragudj érte.
De mivel mostanság jártál autóval Görögországba, esetleg nincs kedved, az autópályadij topikba leírni részletesen, hogy mennyi dijat fizettél szakaszonként?

És akkor tudnánk tervezni jövõre, hogy tényleg mit fizetünk érte, ha autóval megyünk.

Köszi

kriszta

# 99
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rebeka

Törzstag
Törzstag
1109 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1869 Üzenet linkje2005-09-14 20:02:37 

Sajna nekem már az idén nincs erre szükségem, de még más elindulhat:
" Macedón vízumkönnyítés
Külügyminisztérium
2005. szeptember 13.
A macedón kormány 2005. december 31-ig meghosszabbítja - az új EU-tagállamok számára - az ezév július 15-én bevezetett és eredetileg szeptember 15-ig érvényes határozat érvényességét a vízumkötelezettség felfüggesztésérõl.
Polgár Viktor
szóvivõ"


# 100
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Mia_

Aktív fórumos
Aktív fórumos
338 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1929 Üzenet linkje2005-09-18 20:28:55 

hello. tegnap este értünk haza peloponnészoszi utunkról.

kifelé a menet: pilisvörösvár 02:30 - macedónokon át a görög határ 15:55. szerb útdíj: 410-410-1070-250 dínár, a macedónoknál 50+80+60 denár. mi a szerb-macedón határon váltottunk dínárt denárra, nem túl vészes árfolyamon egy útépítõ munkásnál. icon_smile.gif

a határokon max fél órát vártunk, a sebességhatárokat nagyjából betartottuk. a szerbeknél volt jópár rendõr oda, és visszafelé jövõ oldalon is, macedónoknál sehol nem mértek - vagyis nem láttuk.

haza 09:45-kor voltunk kulátánál (bolgár-görög határ), és 22:10-re értünk haza pilisvörösvárra. visszafelé a bolgárokon keresztül jöttünk, nálunk iszonyat sok rendõr volt, vonatozásba 2szer mentünk bele, de akkor sem jöttünk többet 100nál, és ki is szedték a mozdonyunkat mindkétszer. a bolgár határ és nis között az alagutas részen araszoltunk, a kamionok nem akartak átférni ha 2 kamion szembõl ment az alagútba... így egy jó órával tovább tartott az utunk, mint gondoltuk. nistõl a magyar határig oda-vissza oldalon rengeteg rendõr, mindenhol mértek, esély nem volt gyorsabban jönni a megengedettnél. visszafelé a szerbeknél 1070-410-410 dínárt fizettünk.

összesen 4600 km-t autóztunk 15 nap alatt, rendõrrel egyszer sem volt gondunk.

ha valakit érdekel, akkor szívesen írok még. icon_smile.gif

____

rio-antirio híd: mi egyszer mentünk át rajta, éjjel. gyönyörû volt már messzirõl. szerintem ha valakinek kis kerülõt is jelent, akkor is megéri megnézni mindenképp.

a vízummentességért meg így utólag legszívesebben az asztalt csapkodnám. na de mostmár mind1. icon_confused.gif

# 101
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi

Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#3337 Üzenet linkje2005-12-05 20:00:00 

Mert itt többen is beszéltetek, kérdeztetek a Rio-Antirio hídról, engem nagyon érdekelne, hogy ki olvasta már a hídról szóló leírásom. Az is érdekelne, hogy egy olyan embernek, aki nem annyira megszállottja ennek a témának, mint én, mennyire érthetõ és érdekes ez a szöveg? Leköti-e az átlagos olvasót, megérte-e a sok macera vele? Mert úgy látom, nem túl sokan olvassák, és ez egy kicsit elszomorít. Ha az ember a képek segítségével értelmezi, hogyan is építették fel, akkor leesik az álla, hogy mire képes a mai technológia. Engem teljesen rabul ejtett ez a csodás építmény, olyannyira, hogy miután kész lettem ezzel a szöveggel, elkezdett érdekelni, vajon hogyan építették a régi kõhidakat, így nemrégiben vettem egy hidakról szoló vaskos könyvet is.

Andi

Andi

# 102
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi

Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#3338 Üzenet linkje2005-12-06 09:35:29 

Szia Andi!

Én olvastam már a leírásodat, és érdekesnek találtam. Sokszor eltûnõdtem már én is, hogy miként lehet felépíteni stabilan néhány hidat "mostoha" körülmények között. Szóval ne bánd, hogy sok energiát fektettél a leírásba, mert biztosan van rajtam kívül is pár ember akit érdekel.
Üdv.:

# 103
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi

Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#3339 Üzenet linkje2005-12-06 17:05:12 

Szia Valcsi!

Kösz a biztatást icon_smile.gif azt rögtön gondoltam, hogy te olvastad.

Andi

# 104
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ferrari

Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1729 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#3358 Üzenet linkje2005-12-11 20:07:41 

Szia vojandi !

Engem is lenyûgöz a Rio-Antirio híd szépsége.
Én is olvastam az írásod, ne keseredj el, hogy kevesen olvasták, de most valahogy nincs nagy forgalma az oldalnak. Gondolom tavasszal megkezdõdik az utazási láz és akkor többen el fogják olvasni.

# 105
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi

Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#3362 Üzenet linkje2005-12-12 10:36:04 

Szia Ferrari!

Jox is ezt mondta nekem. Én inkább attól tartok, hogy ez annyira speciális téma, hogy nem sokakat érdekel, hiszen rengetegen azt sem tudják, hol van ez a híd.

Andi

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Autóval Görögországba
<   1 2 3 ... 6 7 8 ... 1324 1325 1326   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu