Santorini
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Kikládok
Hozzászóló Üzenet
# 61
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ferrari
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1729 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#4967 Üzenet linkje2006-02-05 09:41:21 

OIA

A sziget északnyugati csücskén fekszik a kráter peremére épült település. Oia apró utcácskái, mûvészeti galériái, hagyományos építészete és a legrafináltabb helyre épített házai minden képzeletet felülmúlnak. Egy itt töltött este, a tengerbe bukó nap látványa - sokak szerint - a világ legszebb naplementéje.

# 62
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5016 Üzenet linkje2006-02-08 15:10:59 


# 63
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Suzuki
Aktív fórumos
Aktív fórumos
126 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#5222 Üzenet linkje2006-02-24 01:28:24 

Szia Jox! Az idén június kõzepén utazunk a csodálatos Santorínire 2 hétre és kérdezném tõled, hogy júniusban milyen idö van a szigeten? Válaszod várva Suzuki
# 64
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5223 Üzenet linkje2006-02-24 07:07:40 

Szia Suzuki!

Én kétszer voltam Szantorinin, mindkét alkalommal szeptemberben, szép idõ és nagyon meleg volt.
Szerintem júniusban se lesz sokkal "rosszabb" idõ, kabátot ne vigyél!

# 65
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5225 Üzenet linkje2006-02-24 11:41:20 

"Rajtunk, turistákon kívül, egy szántorinii õslakos sem néz ki nyáron az égre, hogy azt kémlelje, vajon milyen lesz az idõ. A prognózis egyértelmû: napos és tiszta. Egy kis változást csak a különbözõ erõsségû szelek hoznak. A görögök minden szélnek egy-egy nevet adtak, aszerint, hogy melyik hónapban, melyik irányból, melyik irányba fújnak.
Nyáron az északi szél, a Meltémi uralkodik. Ez már kora reggel egész gyengéden fújdogál, majd délig egyre erõsödik, késõ délután átadja magát egy jól megérdemelt sziesztának, hogy este még egyszer erõsen fújhasson. Néha pár pillanat alatt kialakulhat egy enyhe szellõbõl egy erõs, viharos szél, ami csónakokat röpít a parthoz és horzsakõport keringet a földek felett. Nem csak a halászok tartanak õtõle, hanem a taverna tulajdonosok is, mert tekintet nélkül kicsavarja a napernyõket és mindent, ami mozgatható felrepít a levegõbe. Ezért kareklatos-nak is nevezik (ami annyit jelent „aki a székeket elfújja”).
A nyaralók számára a Meltémi egy kellemes jelenség. Megakadályozza a tartós nyomasztó nyári hõséget és kitisztítja a levegõt, a nap a szigetet tipikus kikládi fényben fürdeti meg, és a szomszédos szigetek is elõtûnnek egy ilyen vihar után."

Szerintem nagyon meleg lesz, csak a tenger lesz még hûvösebb, mert Santorini körül 400 m mély a víz, csak egy keskeny partmenti sávban sekélyebb.

Andi

# 66
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Suzuki
Aktív fórumos
Aktív fórumos
126 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#5238 Üzenet linkje2006-02-24 22:57:04 

Köszi az elõrejelzést szerintem is csak meleg és napsütés lehet! A sziget egyébként is csodás ,a tavalyi élményeimet majd a beszámolók oldalon megosztom veletek.Mindenkinek ajánlom töltsön el Santorinin 1 hetet !!!
# 67
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kriszta35
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1383 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5363 Üzenet linkje2006-03-02 20:08:25  Kráter


# 68
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kriszta35
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1383 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5364 Üzenet linkje2006-03-02 20:11:24  Naplemente OIAn

Annyit beszéltünk mostanába Szantorinirõl, hogy találtam még egy szép képet, és Ferrari is írt már jó elõbb róla.

# 69
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Htimi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
60 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5575 Üzenet linkje2006-03-13 23:09:56 

már egyébként is teljesen fel vagyunk csigázva a nyaralásra, de ezektõl a képektõl még jobban odavagyok!!!!!! sajna, szeptemberig még várni kell pár hónapot! de gyorsan eljön, abban biztos vagyok!
# 70
Scommander
Figyelmeztetve
Vendég



Nincs beírva úticél.
#5833 Üzenet linkje2006-03-24 20:28:54 

Sziasztok !

Idén készülünk Szantorinire és az elõbb olvastam, hogy horror árak vannak az éttermekben. Tudna valaki információt adni arról, hogy ez mennyire horror ? Esetleg aki már volt Krétán és Szantorinin összehasonlításképpen tudna valamit írni ? Nem verem fogamhoz a garast, miheztartás ( szükséges pénztárca vastagság ) miatt kérdezem.

Elõre is köszi.

# 71
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5840 Üzenet linkje2006-03-25 13:20:32 

Szia scommander!

Az éttermi árak fõleg Firában és kráterperem városaiban olyan drágák, de nem tudom, mennyivel, mert éppen emiatt mi nem ettünk ott. Kamariban a tengerparti sétány melletti éttermek is drágábbak voltak kb. 5 Euroval, mint a másik kisebb tavernak, amik a falu belsejeben voltak. Amúgy meg szerintem ezek sokkal hangulatosabbak is, marmint a kisebbek. Mi egyszer ettünk a parton es olyan 35 Euro körül fizettünk kettõnknek (egyszerû ételért), a másik helyen meg 20-ból kijött ugyanaz és még kedvesebbek is voltak. Ajánlom mindenkinek az Andreas tavernát, amit úgy találtok meg, ha a tengerperti sétány (a szikla) felé esõ végénél, felmentek abban az utcában, ahol a "Papus Rent a Car" van, mellette a "Bazias" motorkölcsönzõ és a sarkon balra fordultok. Rögtön ott van az Andreas, este élõ zenével és különösen figyelmes kiszolgálással. Vagy másképpen: amögött a strandrész mögött, ahol Andreas ad napágyakat bérbe.

Andi

# 72
Vendég
Figyelmeztetve
- Figyelmeztetve -



Nincs beírva úticél.
#5901 Üzenet linkje2006-03-27 10:18:34 

Szia Scommander ! Mikor készülsz Santorinire ? Melyik apartmanban lesz a szállásotok? Gyönyörû helyet választottál a nyaraláshoz. A szigeten ha a pénztárcád engedi fizess be a programokra-az idegenvezetõnél euróban- fõleg ami érdekes: Szigettúra naplemente nézéssel, Akrotiri ásatások , Vulkántúra. A szigeten az élet szerintem semmivel sem drágább mint itthon de ha tudsz vigyél magaddal nem romló élelmiszert.Érdemes a gõrõg termékeket vásárolni- üdítõ stb.-mert ezek jóval olcsóbbak.Fíra jóval drágább mint mondjuk Kamari.Legalább 30 -as napvédõkrémet vigyél magaddal ha nem akarsz leégni.Ha a tavernákban menüt rendelsz olcsóbban tudod kihozni a kaját.Üdv.
# 73
Vendég
Figyelmeztetve
- Figyelmeztetve -



Nincs beírva úticél.
#5975 Üzenet linkje2006-03-28 22:40:01 

Vojandi, Vendég !

Köszi amit írtatok, nem hangzik olyan rettenetesnek, mint amilyennek korábban olvastam. Ma beszéltem az irodával és sajnos június 04-tõl nem tudunk menni, csak 8-tó. A szállás ha minden igaz Kamariban egy apartmanban lesz.
Romló ételt nem sokat viszünk, maximum csak a kisfiunknak. Szerencsére mostanra már eljutottam odáig, hogynem nagyon kell spórolni, csak miheztartás végett érdeklõdtem az árakról.

A sziget szerintem is gyönyörû, a feleségem már teljesen be van sózva.
Én is. icon_smile.gif

# 74
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kicsike
Aktív fórumos
Aktív fórumos
143 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#6001 Üzenet linkje2006-03-29 22:51:33 

Mi tavaly voltunk Santorinin.A szállásunk Kamariban a Kostis apartmanban volt,közel a tengerhez.Csak a legjobbakat tudom mondani errõl a csodálatos helyrõl.Egyáltalán nem drága,a supermarket kellemes árakkal kínálja áruit.Jól választottatok,jól fogjátok érezni magatokat.Egy kicsit még korai,de jó nyaralást.
# 75
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Monalisa
Aktív fórumos
Aktív fórumos
96 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#6012 Üzenet linkje2006-03-30 10:00:16 

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy Firában illetve közelében van e valami olcsóbb szupermarket lánc? Azt olvastam hogy áltlában a bolti árak is magasabbak Santorinin mint máshol. Érdemes indulás elõtt Píreuszban bevásárolni? Ott gondolom biztos vannak nagyon olcsóbb szupermarketek.
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Kikládok
<   1 2 3 4 5 6 ... 156 157 158   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu