Sarti
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
Hozzászóló Üzenet
# 8650
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Vaesz
Aktív fórumos
Aktív fórumos
418 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#164931 Üzenet linkje2011-06-09 11:03:21  Válasz a #164904. hsz-ra

Csilla! Nekünk Görögországban több helyen is azt mondták, hogy ne igyunk a csapvízből! Én inkább nem kockáztattam. Fogmosásra is inkább ásványvizet használtam, kávéhoz, leveshez is. Nem kockáztatok inkább, bár van olyan, aki simán bevállalja, de akkor meg jót tesz a házipálinka gyomorfertőtlenítésre:)
# 8651
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gabrilosz
Aktív fórumos
Aktív fórumos
281 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#164933 Üzenet linkje2011-06-09 11:13:43 

Ha felforralod nincs vele semmi gond... legalábbis nekünk nem volt vele probléma, bár csak teát főztünk belőle. Inni mi is ásványvizet vettünk.
# 8652
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Frenzi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
80 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#164938 Üzenet linkje2011-06-09 12:29:55 

Szerintem minden üdülőhelen érdemes inkább ásványvizet inni. Attól viszont, hogy az ember fogat mos, nem hiszem, hogy bármi probléma lehet, olyan sok víz nem jut a szervezetbe.
Plusz hát ott a sok ouzo, mythos, mazsolabor meg minden, minek a víz?icon_razz.gif

# 8653
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Wucy
Aktív fórumos
Aktív fórumos
388 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#164942 Üzenet linkje2011-06-09 13:02:09 

esetleg valami arlistat is kaphatnank azoktol akik mar Sartin vannak? hogy tudjunk mire szamitani icon_smile.gif
# 8654
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ginaaa79
Törzstag
Törzstag
688 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#164946 Üzenet linkje2011-06-09 14:29:48 

Sziasztok!
Mi sehol nem ittunk csapvizet Görögo-ban. De én a szénsavas vizet se fogok ott inni nagyon, mert annyiba kerül, mint mondjuk a kóla. A mentes vizet hidegen szeretem csak, úgyhogy ezentúl azt fofom kint csak inni. Tavernában is adnak egy másfél literest kevesebb pénzért (igaz lehet csak palackozott csapvíz), mint egy kis üveges szénsavasat.
De fogmosásra, gyümölcs, stb. mosásra, főzésre használtuk a csapvizet.
Én ezen a wc papíros dologon vagyok kiakadva. De ez is mindenhova érvényes, hogy nem lehet bedobni.... Akár 4 csillagos szálloda, akár apartman.

# 8655
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gyugyu1984
Aktív fórumos
Aktív fórumos
69 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#164952 Üzenet linkje2011-06-09 15:49:29 

beszter írta:
Szia Gyugyu!
Látod így kell hozzáállni a dolgokhoz,csak spontán!!! icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Nekünk is nagyon nehezen telik el minden olyan év,mikor nem tudunk menni nyaralni icon_cry.gif ,teljesen lehangolt vagyok és nem is érdekel,hogy nyár van! icon_cry.gif
Nem is szeretek olyankor senkit,aki nyaralni készül icon_redface.gif icon_redface.gif !!
Na ez csak vicc volt!!!!!!
Na de ugye akit egyszer megérint a tenger szele,az utána már nehezen mond le róla!!!
Egyébként nem is mentek az idén,vagy még nem dőlt el??
Remélem összejön valami Nektek is!!!

Igy van!A spontán dolgok mindíg jól szoktak elsülni!Egyenlőre még nem dőlt el, én szeretnék kijutni görög honba, minden csak az anyagiakon múlik.Mint nindenhol általában!Na de valahogy csak lesz....valahogy csak kijutunk!

# 8656
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Beszter
Aktív fórumos
Aktív fórumos
327 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#164954 Üzenet linkje2011-06-09 16:13:48 

Valóban nem ajánlják a csapvíz fogyasztását ivásra,de miért ne lehetne belőle teát,kávét,levest főzni?Forralással már tuti semmi baj nem lehet tőle!!(szerintem anélkül sem)
Kizártnak tartom,hogy fekáliát engednek a tengerbe!!!Ezt gondolni és állítani róluk szégyellni való dolog!!! icon_redface.gif
Az a baj sokakkal,hogy mindenben csak a negatívumot keresik,de ez azért nagyon durva volt!
És nem azt mondom,hogy ez sehol nem fordulhat elő,de ,hogy egy turizmusból élő településen,szezonban az kizárt!!

# 8657
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Beszter
Aktív fórumos
Aktív fórumos
327 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#164955 Üzenet linkje2011-06-09 16:16:32 

Gyugyu! Hát igen azok a piszkos anyagiak!!Mi is ezért megyünk csak minden 2. évben!! icon_cry.gif icon_cry.gif
Azért remélem valami módon Nektek összejön az idén!
Alisha az általános tapasztalatok oldalon kínál eladásra nyaralást kedvezményes áron,ha jól láttam!Érdemes rákérdezni!!!

# 8658
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ibissz
Aktív fórumos
Aktív fórumos
190 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#164957 Üzenet linkje2011-06-09 16:28:12  Válasz a #164904. hsz-ra Előzmény #164904

Szia!
Tavaly előtt júliusban amikor Sartiban voltunk, az ottani ANTSZ pont akkor vizsgálta a vízminőséget, és akkor ihatónak minősítették, de nemigen ittunk belőle, viszont főzésre, fogmosásra használtuk.

Tavaly Leptokáriában voltunk, azon a környéken az Olimposz forrásvizei látják el ivóvízzel a településeket, ami nagyon finom volt. Azt szolgálták fel jéghidegen az éttermekben is kérés nélkül a vacsorához.

# 8659
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Sancho.dl
Törzstag
Törzstag
2070 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#164961 Üzenet linkje2011-06-09 17:23:14 

A csapvizet valóban csak Nei Poriban ajánlják ivásra is. A többi helyen érdemes ivásra a kis boltokban kapható ásványvizet vásárolni. Főzni, mosni, takarítani megfelelő a víz, de inni inkább a nem túl drága bolti vizet...

A wc papírról...

Görögország csatornahálózata nem túl fejlett és a csövek is elég kis méretűek. A papír amit az ember beledobna, összeállna és egy idő után eldugítaná a csőhálózatot. Ezért hívják fel mindenhol a figyelmet, hogy a papírt és más amúgy wc-be való dolgokat a nejlonzacsiba kell tenni. Érdemes mindennap kiszórni és akkor nem lesz vele különösebb gond icon_smile.gif

# 8660
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Beszter
Aktív fórumos
Aktív fórumos
327 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#164964 Üzenet linkje2011-06-09 18:43:33 

Szia Sancho!
Ez a téma is csak hozzáállás és tolerancia kérdése a nyaralásra választott kultúrához.Megfelelően kezelve ezt a dolgot,ahogy Te is írod( nylon zacsi,rendszeres ürítés) nem hiszem,hogy ez bárkinek is akkora problémát okozna!!

# 8661
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Qvani
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
9 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#164970 Üzenet linkje2011-06-09 21:10:40 

100 nap! icon_biggrin.gif
# 8662
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csilla1977
Aktív fórumos
Aktív fórumos
118 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#164975 Üzenet linkje2011-06-09 22:50:13  Válasz a #164970. hsz-ra Előzmény #164970

Sziasztok!

Köszi az infókat, akkor a vízre tényleg oda kell figyelni. 10 éve voltam utoljára de nem emlékszem már mi volt.

A w.c. papír dolog nem kérdéses, azt hallottam, csak majd a gyerekeimmel kell megértetni, főleg a lányommal aki képes és eggy gurigát is beletépked. icon_lol.gif


A fekália témát ne is feszegessük, számomra is hihetetlen.

Most tudtam meg hogy ugyanabba az időpontba mikor mi megyünk , a tanítványaim is mennek még a Sarti beachbe. kicsi a világ

# 8663
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ginginke
Aktív fórumos
Aktív fórumos
109 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#164987 Üzenet linkje2011-06-10 08:55:21 

Itt vagyok, nem vesztem el. Csak ki nem látszok a tanulásból. Csütörtökön államvizsgázok.
# 8664
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ginginke
Aktív fórumos
Aktív fórumos
109 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#164988 Üzenet linkje2011-06-10 09:02:23  Válasz a #164835. hsz-ra Előzmény #164835

Szia!
Sajnos nem tudom küldeni a szív öböl koordinátáit, de van egy jó légifelvételem. Mi is ennek a fotó segítségével jutottunk el oda. Ha megadod az e-mail címedet szívesen elküldöm.
Bogi ( ginginke@gmail.com)

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
<   1 2 3 ... 576 577 578 ... 1105 1106 1107   >


Copyright © 2003-2026 Hellasz.hu