Autóval Görögországba
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Autóval Görögországba
Hozzászóló Üzenet
# 286
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ferrari

Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1729 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#7473 Üzenet linkje2006-05-24 22:50:01 

Szia Kriszta!


Nem csalódtam Benned! Örülök, hogy nem szegi kedved semmi! icon_wink.gif

# 287
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kriszta35

Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1383 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#7481 Üzenet linkje2006-05-25 07:32:12 

Lányok!

Köszönöm, nagyon aranyosak vagytok!!!! icon_lol.gif

# 288
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
HJudit

Aktív fórumos
Aktív fórumos
306 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#7486 Üzenet linkje2006-05-25 11:51:15 

Kriszta, nem tudok újabbat, mint a már sokak által emlegetett és használt remek útibeszámolót Kaposi Ákos tollából. http://www.utirany.hu/macedoni.....oknek.html
Ezet a vonalon Éred el. Sebességkorlátozásokról és autópályadíjakról is ír, szinte lépésrõl lépésre fényképekkel az útjelzõtáblákról..stb. Mi ez alapján megyünk majd (meg a négyéves emlékeink szerint). Találtam macedón útinform-szerû honlapot is, sajna cirill betûkkel icon_lol.gif icon_lol.gif Kibetûzni még hagyján, de értelmezni már nem tudom. Ha érdekel, elküldöm azt az elérhetõséget is.
Üdv
Judit

# 289
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rebeka

Törzstag
Törzstag
1109 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#7509 Üzenet linkje2006-05-25 17:48:02 

No lányok! Hol a jó öreg orosztudás? icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
Most megmondom õszintén nincs idõm sem erõm végigböngészni az említett írásokat, de a nappali lámpahasználatról mintha nem esne benne szó. Én mindenesetre mindig felkapcsolom, hisz én is jobban látom a szembejövõt, ha az övé világít. De eddig Szerbiában nem tudtam rájönni mi a szabály, hisz így is úgy is közlekednek autók. Vagy már rossz lenne a memóriám, elfelejtettem volna tavalyról? Én mindenesetre tartom magam a szokásaimhoz: látni és látszódni! icon_wink.gif

# 290
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kriszta35

Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1383 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#7512 Üzenet linkje2006-05-25 19:30:28 

Kedves Judit, és Rebi!

Köszi Judit a linket, de tavaly óta én is nézem, és ismerem. Én most inkább a tagok közül, akik átutaztak Macedónián azokra lennék kiváncsi, mert tudom, hogy voltak ilyenek, hogy leírnák õk mit tapasztaltak, mert az útirány úgye csak egy vélemény és tapasztalat a sok közül. Néztem az Assost, bár nem szeretem, a sok vendég beszólás miatt, nos, hogy ott írják, sok a rém hír, nem is úgy van, nincs is rendõr. A fényszóróért büntetnek, stb. Valós, tényeken alapuló vélemény jó lenne még ide.

Ha ilyen nem lesz, hamarabb, mint ahogy Judit, és az Anikó elindultok, a többiek indulását nem tudom, illetve a miénkhez közeli, hogy légy szíves ezeket írjátok már fel, hogy akik utánatok fognak indulni, azoknak könyebb legyen. Tudom ez most önzõségnek tûnik, de szerintem nagyon sokat segiíenétek ezzel nekünk. icon_wink.gif


Köszi elõre is!!!

# 291
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rebeka

Törzstag
Törzstag
1109 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#7514 Üzenet linkje2006-05-25 20:03:54 

Na most én is benéztem az Assosra, nem hagyott nyugodni a dolog. ( Most meg a vasalódeszka látványa a nagy halom ruhával! icon_lol.gif icon_lol.gif ) Nos fényszórót itthon sem lehet bárhol, bármikor használni, ismerjük a KRESZ-t. Macedóniáról nem tudok nyilatkozni, de nekem Szerbiában senki nem szólt, hogy a lámpát kapcsoljam le, pláne nem büntetett meg. A fényszóróért meg én is harapok ha este a szembejövõ nem kapcsolja le, fõleg ha neki áll feljebb ha rávillantok. De ez is rendszeres itthoni tapasztalat. Mindenesetre a kocsiban most is lesznek nem kötelezõ tartozékok, úgy mint vontató kötél ( már több autót sikerült kihúzni különbözõ országban homokból, árokból icon_lol.gif ), tûzoltókészülék. Most is ott van. Ez utóbbit is más határon kérték egy idõben, azóta van.
Na egy szó mint száz, minden új infora vevõ lennék! Gondolom az elsõ fecskék a napokban indulnak, hazatérve bízom benne megosztják tapasztalataikat velünk.

# 292
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Busaianiko

Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1740 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#7515 Üzenet linkje2006-05-25 21:22:50 

Kedves Kriszta, Rebeka és a többiek! Sajnos én még nem tudok fenti szabályokhoz hozzászólni, de ígérem, hogy bármi tapasztalatom lesz (jó vagy rossz) remélem az elõbbibõl lesz több, amint hazaértem megírom nektek és a többi utazónak is, hogy legalább ennyivel nyugodtabban várjátok a nagy napot. Én még most nem várom nyugodtan, mert félek én is a tapasztalatlanságból adódó kellemetlenségektõl. De remélem nem lesz semmi gond! Már csak 17 nap!!!! Majd szorítsatok értünk, 12-én éjjel indulunk! Addig is lázasan olvasom a hellaszt, gyûjtve minden infót, ami hasznos lehet. Köszi mindenkinek.
# 293
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
HJudit

Aktív fórumos
Aktív fórumos
306 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#7516 Üzenet linkje2006-05-25 21:39:17 

Anikó! Ne izgulj és fõleg ne félj! icon_wink.gif Mi is tapasztalatlanok voltunk négy évvel ezelõtt, igaz, utitársaink tán ötödszörre indultak akkor Sartira. Semmi problémánk nem adódott útközben, gond nélkül végigmentünk a Balkánon. Mivel régóta olvasgatod már a fórumot, szerintem "látatlanban" több tapasztalatod van most, mint barátainknak volt akkor. Néhány dologban elõvigyázatosabb az ember idegen helyen, mint itthon, bár ha a belgrádi piros lámpákra gondolok, Budapesten is simán elõfordulhat, hogy az önkéntes szélvédõtisztítók miatt jobb bekapcsolni a központi zárat..... icon_redface.gif Tény, hogy országúton nem álltunk meg, ha forgalmas benzinkúton pihentek meg pár percre, biztonságban érezhetitek magatokat. Én azt mondom, szívem szerint minden évben nekiindulnék, mert Görögország megéri!!!! És nem mellékes, hogy itt a fórumon semmi olyat nem olvastam, ami "rémtörténet-szerû" lenne. Én már szeretnék csomagolni nagyon, nagyon!!! Három hét múlva fogok.....
# 294
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rattila76

Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
37 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#7525 Üzenet linkje2006-05-26 08:44:56 

Üdv mindenkinek!

Valóban jó lenne idei híreket is tudni, de úgy néz ki, hogy 3 hét múlva is csak a tavalyi tapasztalatok maradnak! icon_smile.gif
Judit válaszoltam amúgy a privire !
Azért kicsit reménykedem benne hátha csináltak a szerbek egy Belgrád elkerülõ autópályaszakaszt ahol nem kell piros lámpáknál harcolni! icon_smile.gif
Jó lassan telik az idõ ilyenkor de majd csak kihúzzuk június 17-ig!
Addig is én is figyelmesen böngészek hátha megtudunk valami újat!

# 295
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Collosmester

Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
3 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#7569 Üzenet linkje2006-05-26 22:25:58 

Szeretettel üdvözlök mindenkit ezen a remek oldalon!

Teljesen új vagyok ebben a "Görögbe utazunk" mûsorszámban. Mivel június 10.-n indulok a feleségemmel autóval Sartira már hónapok óta mindent elolvasok a kapcsolódó oldalakon. Fantasztikus ez az internet!!!
Kinyomtattam a legjobb írásokat, hozzászólásokat, adatokat. Az elõbb is kinyomtattam Totó összefoglalóját a Szerb-Macedón pályadíjakról, üzemanyagdíjakról stb. SZUPER!!! Itt aztán lehet naprakész adatokhoz jutni! Kérlek Benneteket, írjátok meg nekem, hogy amikor menetben a magyar-szerb határra érek, akkor vegyem meg a szerb és macedón dínárt a visszaútra is vagy kapok forintért a visszafelé határokon is? Egyáltalán forintért tudok venni macedón dínárt vagy csak euroért? A segítõkészségeteket elõre is köszönöm és boldog készülõdést, kellemes nyaralást kívánok minden görögország-imádónak. Collosmester

# 296
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Totó

Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
43 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#7571 Üzenet linkje2006-05-26 22:58:42 

Hali!

A legtöbbünk úgy gondolja, hogy Eurót vigyél magaddal. azzal nem lesz probléma. A kellemetlenségek elkerülése végett esetleg válthatsz szerb dínárt az exlusive change pénzváltókban. Hálád jeléül majd írhatsz ide, mikor megjöttél, hogy mi a gyakorlat... icon_rolleyes.gif

# 297
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kakadu

Törzstag
Törzstag
1130 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#7576 Üzenet linkje2006-05-27 08:23:45 

Ft-al semmire sem mész, mindenképpen €-t vigyél magaddal. Korábban már tárgyaltuk, hogy szerb dínárt elsõsorban alföldi városok (Kecskemét, Szeged) pénzváltóiban tudsz venni, én pl a kecskeméti tecsóban kaptam, de határon sem gond, minden határon van éjjel-nappal nyitvatartó pénzváltó. 1 €-ért kb 88 szerb dínárt vagy 68 macedón dénárt kapsz.
Tankolni a szerbiai ÖMW kutaknál dombornyomáú kártyára is tudsz.

# 298
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rebeka

Törzstag
Törzstag
1109 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#7577 Üzenet linkje2006-05-27 08:28:17 

Senki ne számítson arra, hogy forintért tud bármilyen valutát váltani a határon!! Bár Röszke elõtt a Zebra üzletházban még van ilyen lehetõség, de már tavaly is jobban jöttünk ki, ha euroért váltottunk. Hazaérve viszont éjszaka lévén vissza akartuk váltani a maradék dínárt forintra, de csak euroval foglalkoztak. Visszafelé pedig végképp nem lehetett forintot váltani, sõt Görögországban egy fiatal pár szeretett volna eurot, de mi adtunk el nekik, mert egyszerüen nem váltottak a közelben forintot. Tehát csak dombor nyomott kártya és euro!!
# 299
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kriszta35

Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1383 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#7578 Üzenet linkje2006-05-27 09:10:15 

A Rebi írásához kicsit kapcsolódva. aki Paralia és környékére megy nyaralni, tavaly váltottam,a templommal szemben van egy pénz váltó, és ott forintot is váltanak, eurora, igaz piszok drágán, de szükség esetén az is jó.
A mi busz söfõrjeink pedig a határ elõtt áltak meg egy kis háznál, ott van pénzváltó,kifelé mentet az Magyarországról, és ott váltottak még eurot is jóval kedvezõbb áron, mint a bakoknál.
Ha eszembe jut a helység neve leaírom, de azt hiszem a határtól pár kmre van , Tompa elõtt. Az éjszaka nyitva van vagy nincs sajnos nem tudom.

A másik akik július 1 után jönnek visza görögbõl, a lehetséges vízumra való teintettel, a visszaútra ne váltsa meg elõre a macedón dinárt. Szeirntem az ottani határon is lehet euroért váltani majd.

# 300
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Totó

Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
43 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#7589 Üzenet linkje2006-05-27 14:52:55 

Ezen utolsó tipp feltétlen megállja a helyét, Kriszta! Bár mindenkinek jobb lenne, ha a macedónok végre megemberelnék magukat és nem húznák a görögbe igyekvõk agyát...
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Autóval Görögországba
<   1 2 3 ... 19 20 21 ... 1324 1325 1326   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu