Körutazás
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Úticélok, tervek
Hozzászóló Üzenet
# 16
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#71014 Üzenet linkje2008-07-11 11:43:35 

Én inkább pihennék, strandolnék azon az egy szabadnapon, mert egyébként nagyon hajszás ez a túra icon_smile.gif
# 17
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Juhi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
818 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#71196 Üzenet linkje2008-07-13 14:41:43  Válasz a #70993. hsz-ra Előzmény #70993

Szia Kvalcsi!
Sajnos nem sok az esély, hogy összejön a hajóút, de Nafplion meglátogatása is a terveim között szerepel. Hydrára is szivesen át mennék, mert már nagyok sokat olvastam róla. Félek, hogy nagyon sokat akarok egyszerre.

# 18
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Juhi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
818 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#71197 Üzenet linkje2008-07-13 14:43:26  Válasz a #71014. hsz-ra Előzmény #71014

Szia Andi!
Lehet, hogy túl hajszás ez így, de majd pihenek itthon, mert nem tudni mikor jutok el ide még egyszer.

# 19
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Josza2
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1775 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#71199 Üzenet linkje2008-07-13 14:56:35  Re:

juhi írta:
...Lehet, hogy túl hajszás ez így, de majd pihenek itthon, mert nem tudni mikor jutok el ide még egyszer.
Szia Juhi!
Hát piszkosul szeretném én most azt a hajszát. Valahogy kibírnám. icon_redface.gif icon_lol.gif icon_wink.gif
Most jöttem haza, de már megesz a fene Görögországért.
Ne félj ki fogod bírni....és nagyon, nagyon nem foglak sajnálni. icon_redface.gif icon_wink.gif icon_lol.gif
Tarts ki addig is...!
Üdv: Josza

# 20
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Juhi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
818 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#71210 Üzenet linkje2008-07-13 16:48:51  Válasz a #71199. hsz-ra Előzmény #71199

Szia Josza!

Talán én is kibírom valahogy. icon_lol.gif

Nem is kell sajnálni, a képeidet nézegetve, én sem sajnáltalak. icon_redface.gif

Sajnos idõhiány miatt, még nem sikerült a végéra érnem, de addig úgysem nyugszom. Szeptemberben megint mentek, vagy nem?

# 21
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Josza2
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1775 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#71217 Üzenet linkje2008-07-13 17:28:20  Re:

juhi írta:

Talán én is kibírom valahogy. icon_lol.gif
Nem is kell sajnálni, a képeidet nézegetve, én sem sajnáltalak. icon_redface.gif
Sajnos idõhiány miatt, még nem sikerült a végéra érnem, de addig úgysem nyugszom. Szeptemberben megint mentek, vagy nem?

Szia Juhi!
Olvasd el a beszámolómat is!
Sajnos súlyos problmák léptek fel. icon_cry.gif Nem tudom tudunk e idén még egyszer Görögországba menni, de neked nagyon jó utat kívánok, de ugye nem baj, ha kicsit irígykedni fogok? icon_redface.gif icon_confused.gif icon_wink.gif
Üdv: Josza

# 22
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Juhi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
818 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#71234 Üzenet linkje2008-07-13 20:49:22  Válasz a #71217. hsz-ra Előzmény #71217

Szia Josza!
Már elkezdtem olvasni, az indulás sem volt semmi, de sajnos mindig közbe jön valami. De ígérem, bepótolom. Sajnálom, ha nem jön össze, és persze nem baj, ha majd egy kicsit irigykedni fogtok. Megpróbálom minél elõbb elolvasni, mert nagyon érdekel.

# 23
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Macsosz
Törzstag
Törzstag
682 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#77463 Üzenet linkje2008-08-17 20:40:24  Válasz a #70935. hsz-ra Előzmény #70935

Szia Juhi!
Épp ezt az utat választottuk mi is még márciusban icon_exclaim.gif
Csak aztán láttam egy másikat,egy másikat,egy másikat....
Végül teljesen elcsábultam Kréta felé icon_biggrin.gif
Most már kicsit tervezettebben készülünk jövõre:május kl.körút,
szept.1hét v.10nap nyaralás Kréta másik felén icon_biggrin.gif icon_smile.gif

Mikor jelenik meg legkorábban :!:ajánlat tavaszi körutakra icon_question.gif

Voltam már hasonlón '98 körül-Korfu 1hét,körút 1hét.
Fakultatív kirándulások Jorgos Tr.busszal (Meteorák,Philippi,KavalaThessaloniki)
De igazán sok helyre így nem jutottunk el.
Jövöre ezt mindenképp pótolni szeretnénk icon_exclaim.gif
A strapától nem félünk,majdcsak kibírjuk vhogy icon_wink.gif

# 24
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Muse69
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
1 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#78614 Üzenet linkje2008-08-25 18:33:56 

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni: egy kósza információ jutott el hozzám, miszerint létezik egy olyan vonatjegy, ami 40napig érvényes és a világ bármelyik országában érvényes, minden vonaton felhasználható... és állítólag viszonylag elfogadható áron.
Rákerestem, de mivel semmi pontosat nem tudok, még a nevét sem, így esélytelen többet megtudnom róla.
Ha valaki esetleg hallott már róla, kérem írjon, nagyon érdekelne!

# 25
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#78656 Üzenet linkje2008-08-25 21:33:23 

Én is hallottam errõl, pontosabban régebben egyetemista barátnõmék járták be ezzel Spanyolo.-t és Portugáliát. Én úgy emlékszem, hogy ez csak 26 éves korig érvényes. Egyszerû: menj el egy nemzetközi vonatjegyárúshoz (pl. Bp. Keleti Pu.) és kérdezz rá...akát telefonon, tudakozón is.
De ez itt off, ez a topik a görög körutazásokról szól.

# 26
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#83931 Üzenet linkje2008-10-28 14:22:24  Beszámoló helyett...

Nem készítettem beszámolót az idei körutazásunkról (sem), inkább amit említésre méltónak találtam, leírtam a megfelelő topicban képekkel illusztrálva. Felmerült, hogy készítsek egy rövid összefoglalót; hát legyen… icon_rolleyes.gif

A saját szerevezésű körutazás elég munkaigényes és költséges módja az utazásnak; ebbe is bele kell tanulni, mint bármi másba, különben csak csalódások, bosszúságok sorozta lesz az egész. Én kedvelem ezt az utazási formát is, mert lehetőséget ad egy utazás során viszonylag nagy területről benyomások megszerzésére (semmiképpen sem a megismerésére!), amelyek alapján később lehet „szemezgetni” az arra érdemes látottakból egy újabb - már célirányos – utazáshoz. Egy-egy hely „megismeréséhez” elegendők lehetnek percek, néhány óra, de kevés lehet egy hét is. Lehet benyomást szerezni egy elmélyült pillantással, rövid vagy hosszabb sétával, de el lehet mélyülni a részletekben teljes odaadással, de akkor nagyon felkészülten kell szemlélődni, s észre kell venni minden lényeges apróságot is, legyen az pl. egy településen akár az útburkolaton, az épület homlokzatán, az udvaron, vagy éppen a múzeumban. Szeretek felkészülten utazni. Na, nem vágom be a helyek történelmét az összes évszámmal együtt, de összegyűjtök minden (számomra) fontos információt még arról is, ami mellett esetleg kényszerűségből elmegyek, mert nem fér bele a programba, vagy csak egy pillantást tudok vetni rá. Mindig pontosan kikilométerezett napi útvonaltervvel, óra/perc-re lebontott programmal vágok neki az útnak, amit nem tekintek szentírásnak, de arra jó, hogy már előzetesen tudjam, mire mennyi időt fordíthatok, útközben pedig lássam, hogy csúszásban vagyok-e, vagy minden rendben megy. Gondolom, hogy ezt is mindenki másképp csinálja… icon_confused.gif

A körutazás legfontosabb mozzanatait felsorolásszerűen foglalom össze néhány megjegyzéssel, és a linkek megadásával, ahol valamelyik topicban kapcsolódó bejegyzés található.

- Az előzetes útvonalterv nem sokat változott, de pl. Thassos is belekerült a végén egy villámlátogatás erejéig.

- Gondolom, nem mondok újdonságot azzal a megállapítással, hogy Görögország tájai rendkívüli változatosak, sokan leírták már, de végigjárva mégis csak más. Én pl. a sokszor rémségesnek leírt átkelést a Pindos-hegységen kimondottan élveztem, csakúgy, mint a véletlenszerű kitérőnket a hegyekben Olympia után, vagy a Parnon-hegység szerpentinjeit. Talán a nagy híre miatt nekem kicsit csalódást okozott a Taigetos. Mindenkire másképp hat a látvány, és ennek jó példája Mani, ahol viszont döbbenettel álltam a látvány előtt, annyira váratlan, szokatlan, egyedi… (úgysem tudom a megfelelő jelzőt megtalálni); azt szerintem látni kell, ha tetszik a végén a tisztelt utazónak, ha nem; minden bizonnyal egy meghatározó élménnyel lesz gazdagabb.

- Ha már a tájakról volt szó, külön ki kell emeljek valamit a látottakból, s ez Lefkada. Tudtam, hogy soha nem nyaralnék (ott több okból), de mint látványt nem szerettem volna elszalasztani - ha már útba esett, s nem csalódtam. Azok a kékek… Nem semmi mutatvány megközelíteni a legszebb partokat, de valóban gyönyörűek. Kicsit irigylem azokat, akiknek van elég energiájuk ott nyaralva nap mint nap felkeresni egy felejthetetlen strandolás miatt ezeket a helyeket. icon_eek.gif

- Makrigialosnál kezdtük ismét az utat (éppen egy esküvőbe csöppenve), majd Veria és Edessa (kötelező gyakorlatként, de – bár tetszett néhány részlet – nem voltak ránk különösebben nagy hatással). Aztán egy kis kitérő következett Kastoria felé, ami jó döntésnek bizonyult; kellemes, hangulatos város (kicsit „szétszórt” látnivalókkal). Ioannina több időt is megérdemelt volna, mint amit rászántunk; itt éreztük először, hogy lesznek itt apró gondok a néha kényszerűségből megerőszakolt programmal. Igoumenitsa megint csak kötelező látnivaló volt, mint jelentős kompkikötő (ha már útbaesett alapon), de találkozásunk miatt egy magyar vándorcigány-asszonnyal mégis emlékezetes maradt.

- Parga volt az első kiemelt célállomásunk. Féltem tőle, mert agyondicsérték. Tényleg szép, nagyon szép, sőt… Szerencsére így az utószezon elején nem is volt nagyon zsúfolt (persze, mihez képest?). Élvezet sétálni a nap bármely időszakában zegzugos utcácskáin; felér egy alapos edzéssel is. Ide talán érdemes lenne egyszer visszatérni, annál is inkább, mert számos látnivalót kínál a környék is. Mindegyik strandja tetszett, de valamiért – a korábban kevésbé szimpatikus - Piso Kryoneri ragadott meg a legjobban; ezek után semmi sincs kizárva a jövőt illetően.

- Köztudott, hogy Peloponnészosz bővelkedik látnivalókban. Ezúttal a part mentén jártuk körbe… A nyugati part nem igazán tetszett; települései sem, de ha valaki szereti a magányt, a végtelen hosszúnak tűnő homokos strandokat, akkor itt biztos talál megfelelő helyet. Ha már strand, akkor szólnom kell az ugyancsak agyondicsért különleges öbölről, Voidokiliáról. Valóban különleges, érdekes, de messze nem annyira nagy szám, mint a híre. Igazán látványos a déli végén magasodó várromtól lenne, de oda felmenni nem kevés idő, s kánikulában nem is nagy élvezet. Egyéb látnivaló is akad mindenfelé, ha nem is mindig a parton. Olympia volt az, amire kicsit több időt szántunk, s nem bántuk meg; ránk hatott a hely szelleme. A meglátogatott városkák, falvak közül Gythio és Areopoli az, amit kiemelnék; tipikusak, hangulatosak, szépek. És hát persze Monemvasia; ez az egy komolyabb melléfogásom volt az út során, mert elkalkuláltam magam az idővel, de nagyon. Innen a keleti parton Tolo felé az út át a Parnon-hegységen nagyon szép, többször megállásra késztet. Ha valaki erre jár, érdemes lassabbra tervezni a haladási tempót.

- Tolo ezúttal a pihenés és bámészkodás színhelye volt. Valahogy megkedveltük ezt a helyet, persze ehhez (nekünk) olyan szállás is kellett, mint amit tavaly találtunk. Csillagtúrák bázisának is kiváló. Tavaly Hydra kimaradt, így most sort kerítettünk rá, és csak ajánlani tudom mindenkinek; érdemes a topicot áttanulmányozni. Apró csalódás Toloban is ért bennünket (mert miért is ne), mégpedig a halvendéglős „jóvoltából”, de valószínű, hogy bennünk volt a hiba; túl sokat vártunk az ismételt találkozástól.

- Megpihenve az utazás során, hadd tegyek említést néhány kulináris élményről is. Ez alkalommal a kleftiko és a stifado maradt különösen emlékezetes. A kleftiko nekünk újdonság volt, a kedvenc stifadomnál meg az okozott kellemes meglepetést, hogy birkahúsból készült, s így talán még jobban ízlett. De meg tudtak lepni ezúttal egy egyszerű grillcsirke elkészítésével és tálalásával is (nagyon ízletes, a grillről lecsöpögő fűszeres zsírral kicsit átitatott forró pirítóst is adtak hozzá!).

- Hazafelé persze kötelező megálló a Korinthoszi csatorna, de ezúttal nem a hídon, hanem a végénél, a leereszthető hídnál álltunk meg bámészkodni, amin végül át is mentünk tovább Athén felé.

- Athén eddig mindig kimaradt; szándékosan. Azt éreztem, hogy erre egy un. fakultatív kirándulás nem elég de kinek van rá ideje (és pénze) egy hosszabb ottartózkodásra az alaposabb megismerés érdekében!? Autóval a nagyvárosi közlekedés tud meglepetésekkel szolgálni; ez is visszatartó erő volt korábban. Kompromisszum született; két éjszakát töltöttünk ott, gyakorlatilag másfél napot, letettük az autót és irány a metró! Pireusz (Pireas) lett a bázisunk, mert erre is kíváncsiak voltunk, és ez az ötlet bevált. Jutott idő mindenre, még esti sétára is Plaka hangulatos utcáin, s persze a fő látványosságra, az Akropoliszra is, ahol külön öröm volt, hogy nem kellett rohanni (nem is bírtuk volna!). Kicsit sajnálom, hogy jó néhány múzeum kimaradt; itt is rangsorolni kellett, de végül is ennyivel is elégedettek vagyunk, s nem vágyunk vissza.

- Az utolsó állomásunk Thassos volt, amint már említettem, csak egy villámlátogatás erejéig, de ezzel sikerült megelőzni egy jövő évi esetleges csalódást. Furcsa az emberfia… A sziget tetszett és mégis…

- A hazafelé út kellemes és kényelmes volt, miután nem hajtottuk magunkat, éjszakáztunk egyet Szófiában, s így belefért az időbe a Rilai Kolostor (ismételt) megtekintése is, amit kár kihagyni, ha valaki arra jár.

- Sok fényképet készítettem az útról (néhány kicsit szokatlan pillanatról is), és ezekből válogatva készítettem egy fotóalbumot. Nagy munka volt, mire végre elkészült ), de talán megérte, mert sokan látogatták eddig is, amit ezúton is köszönök! icon_wink.gif icon_razz.gif

Még hogy rövid összefoglaló!? icon_eek.gif icon_rolleyes.gif Kíváncsi vagyok, kezelhető-e, használható-e… icon_confused.gif Ha csak egy kicsit is, nekem már megérte… icon_wink.gif icon_razz.gif




# 27
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
WhiteFrost
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
594 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#83938 Üzenet linkje2008-10-28 14:58:50  Válasz a #83931. hsz-ra Előzmény #83931

Szia h.apci!
Minden egyes írásodat elolvastam a különböző topikokon, de nem igazán állt egybe a kép, de most amit itt összehoztál az fantasztikus. Nagyon jó kis összeállítás lett belőle, gratulálok. A képek meg fenomenálisak amit sikerült végignéznem.
Whitefrost

# 28
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#83942 Üzenet linkje2008-10-28 15:06:57  Re:

WhiteFrost írta:
Szia h.apci!
Minden egyes írásodat elolvastam a különböző topikokon, de nem igazán állt egybe a kép, de most amit itt összehoztál az fantasztikus. Nagyon jó kis összeállítás lett belőle, gratulálok. A képek meg fenomenálisak amit sikerült végignéznem.
Whitefrost

Most erre mit mondjak!?

icon_wink.gif icon_razz.gif icon_redface.gif

# 29
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#83944 Üzenet linkje2008-10-28 15:10:00 

Szia h.apci! Nagyot alkottál. Őszinte elismerésem ehhez az összefoglalóhoz. Még ha nem is írtál oldlakat, minden benne van. A topikokban én is elolvastam (majdnem mind), amiket írtál. Rengeteget dolgoztál ezzel a sok linkkel, nekem ehhez sosem lett volna türelmem (mint ahogy sajnos hosszabb egybefüggő szövegek elolvasához sincs - ezért ugrok át részleteket, hogy aztán jogosan leszídhass, hogy minek írsz te...). Szóval nagyon jó összeállítás és én köszönöm neked!!


Legutóbb vojandi szerkesztette (2008-10-28 15:41:34), összesen 1 alkalommal
# 30
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#83953 Üzenet linkje2008-10-28 15:38:30  Válasz a #83944. hsz-ra Előzmény #83944

Köszönöm!
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Úticélok, tervek
<   1 2 3 4   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu