Balaton
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Világjáró
Hozzászóló Üzenet
# 16
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Cserrobi
Törzstag
Törzstag
2657 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#103072 Üzenet linkje2009-06-04 07:43:44 

Sziasztok!
Azért el ne felejtsétek a Balaton fővárosát sem.Csodaszép kis város igaz én ott éltem pár évtizedet,de még mindig csodálattal sétálgatok a Festetics-kastélyban vagy a ligetben.
Nagyon sok múzeumot is találtok és aki szórakozni szeretne az is megtalálja a maga kis eldugott bárjait vagy a sétáló utcán egy fekete mellett el lehet beszélgetni az élet jó dolgairól.
A sétáló utca az már egy kicsit elveszítette a varázsát mert nem nagyon mennek az üzletek,de láttátok volna 15-20 évvel ezelőtt csak úgy hömpölygött a tömeg és telis tele emberekkel az éttermek és bárok és az üzletek.
A balatonpart hát azt szerintem meg mindenki látta már,de azt gondolom nem sokan ismerik amikor kisétálsz a pároddal a móló végére és ott van egy kávézó fent az emeleten és kiülsz a teraszra na hát az az én kedvencem szürcsölgeted a kávédat és rálátsz a Badacsonyra vagy épp csak nézegeted a Balatont és a hegyeket."BÁMULATOS".Ha ott járnátok ezt ne hagyjátok ki nappal sem,de ha tehetitek akkor naplementekor is nézzétek meg mert tátva marad a szátok azt garantálom.
Bocsánat hogy ennyire regélek és még annyi minden a fejembe van,de most hirtelen ennyi ugrik be.

Festetics-kastély

# 17
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ettika
Aktív fórumos
Aktív fórumos
467 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#103074 Üzenet linkje2009-06-04 08:21:04 

Sziasztok,

Én előnyben vagyok kicsit, mert apukámék Siófokon laknak.
Szeretem télen és nyáron is. Minden évszakban van valami....
És a télben nem a hideg icon_exclaim.gif

# 18
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#103102 Üzenet linkje2009-06-04 10:17:44  Válasz a #103072. hsz-ra Előzmény #103072

Szia cserrobi!

Bizony nagyon szép Keszthely, nekem is tetszik! Akad még látnivaló a gyönyörű kastélyon kívül is. Érdekes volt a Csigaparlament, a Baba múzeum vagy a Panoptikum is, de a Balaton múzeumot is szívesen megnézném mégegyszer.
Sajnos nagyon sok a német és engem bizony bosszantott, hogy nem is magyarul voltak kiírva az ételek nevei egyes éttermekben, hanem németül. Nem probléma megértenem, csak a saját országomban talán előbb magyarul, majd alatta németül kellene informálni a vendégeket.

# 19
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Cserrobi
Törzstag
Törzstag
2657 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#103108 Üzenet linkje2009-06-04 10:52:11  Válasz a #103102. hsz-ra Előzmény #103102

Kedves Kvalcsi!
Egyetértek veled a kiírással kapcsolatba,de én régen is meg most is Magyarul írtam ki és alá pedig más nyelven mivel magyar vagyok.
A felsorolást meg azért nem folytattam mert nagyon sok látni való van Keszthelyen,de akkor most megteszem és ha valakit érdekel akkor megnézheti a neten.
Látnivalók Keszthelyen:Marcipán Múzeum ez a kedvencem azért kezdem ezzel,Rádió és televizió múzeum icon_smile.gif ,Baba múzeum,Panoptikum,Csigaparlament,Kastély ahogy már azt írtam is,Balaton múzeum és a Georgikon Majormúzeum.Dongó-ház és a szigetfűrdő és a környéken még nagyon sok látnivaló.
De a Balaton parttal nem ér fel egyik sem mivel ha oda lementek és leültök egy padra vagy a móló végébe akkor még az idő is meg fog állni icon_wink.gif
Ja igen és a hajókázást sem szabad kihagyni meg Hévízen felmenni a hegybe és a borospincéket meglátogatni és egy jót vacsorázni egy hangulatos kis pincébe na az ám az igazi záró napja egy csodás napnak.
Oda ki lehet menni Dottoval tehát nem kell kocsikázni és akkor mindenki meg tudja kóstolni a helyi borocskákat.
Remélem nem untattalak titeket ezzel a kis eszmecserémmel.

Kedvencem !

# 20
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#103127 Üzenet linkje2009-06-04 12:44:21 

Én inkább Siófokot nevezném "a Balaton fővárosának, mint Keszthelyt, mert Siófok a legismertebb nyaralóhely, a nagy "élet" központja. Kamasz koromban eltöltöttem ott pár szép nyári hetet, mert ott lakott az apám (aki már nem él).
# 21
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Cserrobi
Törzstag
Törzstag
2657 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#103129 Üzenet linkje2009-06-04 13:00:15 

Kedves Andi!
Ezen mindig is vita volt a két város között,de hát a nagyok már el is döntötték a dolgot.
Egy város ne azért legyen a Balaron fővárosa mert jókat lehet ott bulizni és sokan vannak hanem a látnivaló volt itt a lényeg.
És ezt nem én mondom hanem a nagyok icon_biggrin.gif
De ki ezt szereti és ki azt..Én Pl ezt:EZT! icon_razz.gif

# 22
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Zsebkuty
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1375 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#103138 Üzenet linkje2009-06-04 13:25:40 

Sziasztok!
Ha nem untatlak benneteket én is szivesen hozzászólok:11éves házasok voltunk már,mikor először el tudtunk egy hétre menni nyaralni Keszthelyre.Gondolhatjátok,mennyire vártuk már,kis part melletti panzióba indultunk egy júliusi napon.Busszal mentünk,úgy tűnt,szuper lesz minden...nem ragozom:végig pocsék időnk volt,esett mikor mentünk,mialatt ott voltunk,csak néha sütött a napocska,DE nem bántuk meg,mindennap besétáltunk a városközpontba a csodaszép parkon keresztül,beültünk néha ebédelni egy étterembe,sőt,a part menti ,,árnyasban"BORHÉT volt,bográcsban főzték a marha-birka stb.pörkölteket,kézművesvásár volt,főzőcskés-sátor Vágó Istvánnal...ez ment egy hétig,mindent csináltunk,csak úszni nem nagyon tudtam,az pedig nekem lételemem.Hajókáztunk is,szinte mindennap pezsgős naplemente-túrán voltunk,állitom,a balatoni naplemente a leggyönyörűbb a világon...
Rá következő éven szintén oda mentünk,minden megismétlődött,sajna,az idő is,fürödni,napozni nem igazán lehetett,s akkor is az egy hét alatt kb.150et elköltöttünk magunkra.
Aztán gondoltam egy merészet,ismerősöktől hallottam,ennyiért Görögországba/pl./is elutazhatunk busszal,próbáljuk meg,talán az idő is kegyesebb lesz hozzánk.Valóban igy lett,eljutottunk Asprovaltára,ami után/ugye,nektek nem kell mondanom/teljesen rákattantam a tengerre,a napsütésre..stb..stb,tehát szerelmes lettem.
Összességében imádom a Balatont,de mégjobban Görögországot!

# 23
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Cserrobi
Törzstag
Törzstag
2657 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#103467 Üzenet linkje2009-06-06 08:08:05 

Sziasztok!
Egy kis panoráma nézegetésre szeretnélek meghívni titeket:---->KLIKK<------

# 24
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#103471 Üzenet linkje2009-06-06 09:35:22 

Sziasztok,

én is nagyon szeretem a Balatont, már csak azért is, mert víz... icon_smile.gif De egyébként is, a hangulata miatt.

És tavasszal is olyan szép volt, írtam is róla egy posztot a blogban:

https://www.hellasz.hu/blog/index.php/read/2009/05/03/tavaszk-sz-nt-kir-ndul-s


# 25
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Busaianiko
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1740 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#103478 Üzenet linkje2009-06-06 11:11:16 

Csatlakozom az előttem szólókhoz, mi a párommal az elmúlt három évben tölthettünk Hévízen egy-egy hetet és mindig találtunk látnivalót a környéken, körbejártuk a Balatont, Keszthely pedig ott volt a szomszédban, oda egy nap többször is átruccantunk. Tényleg csodaszép kis város, a kastélyt is többször megnéztük, a kiállításokat, szóval soha nem unatkoztunk.
A Balatonnak és a körülötte lévő kis városoknak szerintem mindnek megvan a maga sajátos hangulata, jellege, én nem tudnék különbséget tenni. A kedvencem nekem is Keszthely volt, de imádtam Balatonfüredet (ott régebben nyaraltam, szép emlékek fűznek hozzá), a déli oldalon Balatonboglárt is, és Badacsonyt, és persze Hévíz is csodálatos.

Idén nem arra vesszük az irányt, de épp a napokban mondtam a páromnak, hogy hiányozni fog a Balaton, hogy az idén nem látom. Bár még nem lehet tudni, de most Harkányban leszünk, azt a részt fogjuk bejárni. Amennyire lehet!!!


Badacsonyi kilátás a Balatonra.

# 26
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
ZA07
Aktív fórumos
Aktív fórumos
287 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#107102 Üzenet linkje2009-06-30 15:14:22 

Sziasztok!

Volt valaki mostanában a Balcsin? Milyen a vízhőmérséklet?
Nincs valami fényes idejük a most nyaralóknak. Szinte minden nap van felhőszakadás, jégeső.
Kiszámíthatatlan ez az idei nyár legalábbis itthon.
Ha valaki nyaralt már idén a Balatonon vagy oda készül megoszthatná velünk.
(Azt láttam, hogy cserrobi Keszthelyre készül.)

# 27
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Melynda007
Aktív fórumos
Aktív fórumos
219 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#107110 Üzenet linkje2009-06-30 16:15:57 

Szia!
Mi vasárnap jöttünk haza Balatonfüredről! A víz 19-21 körül volt.

# 28
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Cserrobi
Törzstag
Törzstag
2657 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#107168 Üzenet linkje2009-06-30 21:55:51  Válasz a #107102. hsz-ra Előzmény #107102

Én ha pancsikázni akarok akkor felpattanok a bicomra és átkerekezek Balatonberénybe ott isteni a strand.
Nem kell figyelnem a keresztfiamra sem mert ott nagyon picike a víz és jó meled icon_biggrin.gif.
De ha visszatérek itt is beszámolok a dolgokról,ha nem vagyok egy kicsit uncsi icon_wink.gif

# 29
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Cserrobi
Törzstag
Törzstag
2657 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#108235 Üzenet linkje2009-07-07 10:17:23 

Holnap pakolok és 9-én reggel indulok is icon_razz.gif
Viszem a biciklimet is és jókat tekerek a balaton körül.
Hú de várom már hisz nagyon régen nyaraltam icon_biggrin.gif

# 30
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bocsika
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
535 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#108236 Üzenet linkje2009-07-07 10:29:23  Válasz a #108235. hsz-ra Előzmény #108235

Robi!
Élni tudni kell!

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Világjáró
<   1 2 3 4   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu