A milosi árak kb. a duplája az észak-görögországi nyaralóhelyekének.
Kétszer annyi mint pl. Paralia vagy Nei Pori.
Viszont az apartman ahol voltunk 20€ volt két főnek/éj ami nagyon jó, sőt rendkívüli, az ár érték arány szempontjából.
Adamasban egy kiló kenyér 0,8€ egy fagyi 1,6€ egy dobozos kóla egy supermarketben 0,8-0,9€, nektarin 3.5€/kg. A taverna árak nagyon változóak. Adamason belül is. Pl. musaka volt 5,5€ Adamas egy kis félreeső részén, egy vízparti tavernában 9€. Internet Adamasban 1,5€/30 perc. Ásványviz 6db-os 1.8€-tól felfelé.
Nagyon jó repülőjegy árakat írsz, megmondanád hol találom? Mi 4-en utaznánk fontos lenne hogy olcsó legyen. Én a (Bp-Athén) Malév akcióit nézegettem most, de illetékkel együtt az is 50 eFt körül - vagy inkább felette - van.
És ha segítenél szállás ügyben is megköszönném.
Üdv.
Magdi
Firkamanó most nyaralni van, valószínűleg csak később tud segíteni, amikor hazajön.
Akciós repülőjegyet (Bp-Athén) a Malév honlapján érdemes keresgélni, időnként tényleg vannak 27e ft környéki jegyek...
Szia Magdi!
Firkamanóék hónapokkal ezelőtt vették az olcsó jegyet. Sajnos ilyen rövid dővel előtte szinte esélytelen, hogy találsz ilyet. Ez csak egyedi akció volt.
Elolvastam a "beszámolód". Ez egy szigetbemutató. Nagy kár, hogy nem írsz az élményeitektől, mi hogy zajlott, mit hogy éltetek meg, inkább azt vártam volna, a saját élményeiteket a kompozásokról, a többi szigetről, az emberekről, a helyi tavernában való kajálásokról... de strandkatalógusnak kimásoltam azért, hogy majd segítségemre legyen.
Én is elolvastam, látszik, hogy a legfontosabb Nektek a nyaralásban a tenger, a strand!
Lesz esetleg külön folegrandosi vagy elafonissosi beszámoló is, vagy inkább kérdezzünk? Én arra lennék kíváncsi, hogy hogyan mentetek át pl. Folegrandosra. Van kint menetrend a milosi kikötőben, és előre vettetek jegyet vagy amikor épp úgy gondoltátok, hogy átmentek, akkor odamentetek és elindultatok? Folegrandoson nem volt előre szállásotok foglalva és könnyen találtatok? Sok szállás van ott, hogyha valaki odakerül így egyik nap, akkor talál helyet magának? Gyalog is elérhetőek ezek, vagy kell kocsi? Netán a kikötőben várnak a szállásadók?
Meg még van egy rakás kérdésem, de nem akarlak ennél jobban lerohanni.
Adamasban a kikötőben van pár iroda, ahol meg lehet kérdezni a menetrendet, és meg is lehet venni a jegyet. Legalább 2 nappal utazás előtt meg kell venni a jegyet, főleg, ha gyorskomppal mész. A kikötőben nincs kitéve semmilyen menetrend, csak az irodában tudsz érdeklődni.
Mi nem foglaltunk előre szállást Folegandroson, bár előtte leveleztünk pár szállásadóval, és ki is választottuk, hogy hol akarunk megszállni, de lefoglalni nem tudtuk, mert nem tudtuk előre, hogy melyik nap tudunk átmenni Milosról Folegandrosra. Indulás előtt írtunk egy e-mailt Milosról a Folegandrosi szállásadónak, hogy van e szobája. Leírtuk várható érkezésünket, és ott csücsült, és várt minket az apartman előtt reggel 8-kor.
Amúgy ha előre lefoglalod a szállást, akkor kijönnek a hotelekből, apartmanokból saját kisbusszal. Értünk azért nem jöttek ki, mert autóval voltunk. Elég sok a túrista, nem vagyok benne biztos, hogy ha főszezonba csak úgy beestek Folegandrosra, nem biztos, hogy lesz szállás. Mindenképp legyen nálad pár cím, akikkel előtte leveleztél. Kevés a szállás és sok a túrista, és viszonylag drága szállások vannak.
Sajnálom, úgy tűnik változtatni kell az uti tervünkön.
Javasolnátok elérhetőbb helyet. Esetleg a Peloponnészoszi félsziget kocsival? Nekem egy kicsit hosszúnak tűnik...
Magdi!
Pár hónappal ezelőtt vettük az akciós jegyet. Minden héten péntek és vasárap között nézd a malév oldalát, akkor szoktak akciók lenni, nemrég is láttam, hátha kifogjátok. Ha nagyon Milos a cél, akkor esetleg máshogy is meg lehet oldani, ha érdekel, küld privit mikorra tervezitek az utazást, hány napra, megnézem milyen lehetőségek vannak a célotok megvalósításához, ok?
Babar!
Mindjárt nézem a képeidet, és én is írok véleményt!
Azt szeretném megkérdezni, hogy ezek szerint Kleftikonál nem lehet fürdeni csak akkor ha befizetünk az 55 euros hajókirándulásra? (Nem terveztem még egy ekkora költséget ide).